A A A

Kaçak silah imalathaneleri bulundu

Eklenme : 2016-02-26 20:09

RİZE - Rize'nin Ardeşen İlçesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından tespit edilen kaçak silah imalathanelerinde yapılan aramalar sonucu silah ve silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

 Kaçak silah imalathaneleri bulundu

Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada,  İl Jandarma Komutanlığınca elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden  Ardeşen ilçesi   sınırları dahilinde, dün  3 şahsa ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada, sonucu silah ve silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildiği belirtildi.

 Valilik açıklamasında “Rize ili Ardeşen ilçesi mülki sınırlarında 25 Şubat 2016 tarihinde, (3) şahsa ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada, 1 adet 7.65 çapında tabanca, 1 şarjör, 1adet freze 1 adet tezgâh üstü torna makinası, 1 adet kompresör, 4 adet kalıp taşlama makinası, 2adet tezgâh üstü matkap, 2 adet fırın, 1 adet kaynak makinası, 3adet sabit mengene, 3 adet seyyar mengene 8 adet sprey boya, 1 adet seyyar matkap, 60 adet matkap ucu, 15 adet muhtelif silah yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiş ve olay ile ilgili olarak (6) şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır.” denildi.

Sığınak şeklinde imalathane

Valilik açıklamasının devamında ayrıca, biri sığınak şeklinde olmak  üzere toplam 10 adet  kaçak silah imalathanesinin bulunduğu belirtilerek, “Ayrıca, yine silah imalathanesi olarak kullanılan bir eve 200 metre mesafede dere kenarına elektrik kablosu çekilerek yer altına kazılmak suretiyle yapılan sığınak şeklindeki imalathane tespit edilmiştir.” İfadeleri yer aldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER