A A A

Yalova’da Şubat şehitleri anıldı

Eklenme : 2016-02-21 19:21

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Yalova Yasin-Der, “Şubat Ayı şehitlerini anma ve anlama” etkinliği düzenledi.

Yalova’da Şubat şehitleri anıldı

Şubat ayı nedeniyle Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Yasin Der şehitlerin anma etkinliği düzenledi.

Dernek binasında düzenlenen program, Muhammed Fırat Elçi’nin Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından Şehid ve şehadet konulu ilahi ve    ezgiler seslendirildi.

Program’da Şubat Ayı’nın önemine binaen kısa bir konuşma yapan Şuayb Uslu,  Şubat ayında Hasan El Benna, Malcom-X, İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said, Metin Yüksel gibi birçok İslam âliminin şehadet şerbetini içtiğini belirterek Şubat ayının bu vesileyle şehitler ayı olarak kabul edildiğini söyledi.

Konuşmasının devamında Şubat Ayı şehitlerinin hayatından çıkarılabilecek ders ve ibretlere değinen Uslu, “Şehadet mertebesine yükselen bu Müslümanların hayatlarını İslam’la güzelleştirdiklerini ve hayatlarının sonunu ise şehadetle taçlandırdıklarını görüyoruz. Hayatta iken İslam ve Kur’an için nice bedeller ödeyen bu şehidler, Peygamber Efendimizin bile gıpta ettiği şehadet mertebesine yükselmişlerdir. Nice şehidler gibi Şubat Ayı şehidleri de şehid gibi yaşayıp şehid gibi ölmüşlerdir. Allah’ın davası için mallarını ve canlarını feda eden her bir İslam şehidi biz Müslümanların iftiharıdır.’’ ifadelerini kullandı.

Ardından küçük çocukların okudukları şehit ve şehadet konulu dizeler, katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Program, Şubat ayı şehidlerini konu alan sinevizyon sunumunun ardından yapılan dua ile son buldu. (Muhammed Said Aksoy- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlkokul öğrencilerinden

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

2017-05-29 21:07:09

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Tarihi Tuğrul Bey Cami restorasyonu devam ediyor

Tarihi Tuğrul Bey Cami restorasyonu devam ediyor

2017-05-28 12:52:43

Ahlat-Adilcevaz Karayolu üzerinde bulunan ve Anadolu’nun ilk kubbeli cami örneklerinden olan tarihi Tuğrul Bey Cami restorasyonu devam ediyor.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

2017-05-24 20:32:28

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center