A A A

Yalova’da Şubat şehitleri anıldı

Eklenme : 2016-02-21 19:21

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Yalova Yasin-Der, “Şubat Ayı şehitlerini anma ve anlama” etkinliği düzenledi.

Yalova’da Şubat şehitleri anıldı

Şubat ayı nedeniyle Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye derneklerden Yasin Der şehitlerin anma etkinliği düzenledi.

Dernek binasında düzenlenen program, Muhammed Fırat Elçi'nin Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından Şehid ve şehadet konulu ilahi ve ezgiler seslendirildi.

Program'da Şubat Ayı'nın önemine binaen kısa bir konuşma yapan Şuayb Uslu, Şubat ayında Hasan El Benna, Malcom-X, İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said, Metin Yüksel gibi birçok İslam âliminin şehadet şerbetini içtiğini belirterek Şubat ayının bu vesileyle şehitler ayı olarak kabul edildiğini söyledi.

Konuşmasının devamında Şubat Ayı şehitlerinin hayatından çıkarılabilecek ders ve ibretlere değinen Uslu, "Şehadet mertebesine yükselen bu Müslümanların hayatlarını İslam'la güzelleştirdiklerini ve hayatlarının sonunu ise şehadetle taçlandırdıklarını görüyoruz. Hayatta iken İslam ve Kur'an için nice bedeller ödeyen bu şehidler, Peygamber Efendimizin bile gıpta ettiği şehadet mertebesine yükselmişlerdir. Nice şehidler gibi Şubat Ayı şehidleri de şehid gibi yaşayıp şehid gibi ölmüşlerdir. Allah'ın davası için mallarını ve canlarını feda eden her bir İslam şehidi biz Müslümanların iftiharıdır.'' ifadelerini kullandı.

Ardından küçük çocukların okudukları şehit ve şehadet konulu dizeler, katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Program, Şubat ayı şehidlerini konu alan sinevizyon sunumunun ardından yapılan dua ile son buldu. (Muhammed Said Aksoy- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı

2017-07-13 17:10:35

Diyarbakır'da, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların fotoğraflarının sergilendiği "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı.

"15 Temmuz'u hamasete dönüştürmeden hamdimizi artırmalıyız"

2017-07-12 16:50:22

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 15 Temmuz'un hamasete dönüştürülmeden Allah'a olan hamdin ve şükrün arttırılması gerektiğini belirtti.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER