A A A

Trabzon'daki STK'lardan Suriye'deki katliamlara tepki

Eklenme : 2016-02-21 13:32

TRABZON - Trabzon’da faaliyet yürüten STK’lar, düzenledikleri basın açıklamasıyla başta Rusya olmak üzeri batılı ülkelerin Suriye’de yaptıkları katliamları telin etti.

Trabzon'daki STK'lardan Suriye'deki katliamlara tepki

Trabzon’da faaliyet yürüten STK’lar, Suriye’deki katliamlara tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenledi. Ortahisar Fatih Büyük Camii’si önünde toplanan STK temsilcileri ve üyeleri Rus Konsolosluğuna kadar yürüyerek basın açıklaması yaptılar.

Tüm STK'lar adına basın açıklamasını Şener Yiğit okudu. Yiğit, PKK/PYD'yi lanetleyerek açıklamasına başladı.

Burada toplanma sebeplerinin, Rusya özelinde, tüm emperyalist zalimlerin İslam beldelerinde yaptıkları katliamları lanetlemek olduğunu söyleyen Yiğit, “Zalim, işgalci emperyalistler ve onların işbirlikçi uşakları, pervasızca dilediğini yapmakta; ümmetin suskunluğunu fırsat bilip beldelerimizde at oynatmaktadır.” söyledi.

Yiğit, “Suriye bize öğretmiştir ki; bugüne kadar bizlere eşit, hür, adil gibi gösterilen tüm beşeri sistemler ve devletler birer vahşi katildir ve kâfirlerle işbirliği yapanlar zalim ve hainlerdir. Zulmün dini, mezhebi, meşrebi, fikriyatı yoktur.  Meşruiyetin kaynağı, Allah Resulü (s.a.v.)’nün bize miras bıraktığı dosdoğru yoldur.  Bu yolun dışındaki tüm yollar zulümdür, sapkınlıktır. Ümmetin yiğit evlatlarının ve kararlı mücahitlerinin mezhep, meşrep gözetmeksizin yekvücut hareket ederek, ümmet için oluşturdukları güzel örnekliğin ışığında; bizler de burada farklı fikir, meslek ve meşrepten Müslümanlar olarak kardeşlerimizi hedef alan bu büyük zulme karşı omuz omuza verip haykırıyoruz. “ diyerek dünyadaki bütün kargaşaların sebebi olan Amerikan, Rusya ve Siyonist İsrail’i lanetlediklerini kaydetti.

Açıklamaya, İlim Yolcuları, Kul-Der, Eğitim-Bir-sen, Özgür Der, İHH, Heda Der destek verdi. (İlyas TUNÇ- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

2017-05-26 13:52:36

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Gaziantep’te firik sezonu başladı

Gaziantep’te firik sezonu başladı

2017-05-26 13:39:43

Gastronomi şehri Gaziantep’in geleneksel mutfak kültürünün vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan firikte yılın ilk üretimi gerçekleştirildi.

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

2017-05-26 13:38:21

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center