A A A

Trabzon'daki STK'lardan Suriye'deki katliamlara tepki

Eklenme : 2016-02-21 13:32

TRABZON - Trabzon’da faaliyet yürüten STK’lar, düzenledikleri basın açıklamasıyla başta Rusya olmak üzeri batılı ülkelerin Suriye’de yaptıkları katliamları telin etti.

Trabzon'daki STK'lardan Suriye'deki katliamlara tepki

Trabzon'da faaliyet yürüten STK'lar, Suriye'deki katliamlara tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenledi. Ortahisar Fatih Büyük Camii'si önünde toplanan STK temsilcileri ve üyeleri Rus Konsolosluğuna kadar yürüyerek basın açıklaması yaptılar.

Tüm STK'lar adına basın açıklamasını Şener Yiğit okudu. Yiğit, PKK/PYD'yi lanetleyerek açıklamasına başladı.

Burada toplanma sebeplerinin, Rusya özelinde, tüm emperyalist zalimlerin İslam beldelerinde yaptıkları katliamları lanetlemek olduğunu söyleyen Yiğit, "Zalim, işgalci emperyalistler ve onların işbirlikçi uşakları, pervasızca dilediğini yapmakta; ümmetin suskunluğunu fırsat bilip beldelerimizde at oynatmaktadır." söyledi.

Yiğit, "Suriye bize öğretmiştir ki; bugüne kadar bizlere eşit, hür, adil gibi gösterilen tüm beşeri sistemler ve devletler birer vahşi katildir ve kâfirlerle işbirliği yapanlar zalim ve hainlerdir. Zulmün dini, mezhebi, meşrebi, fikriyatı yoktur. Meşruiyetin kaynağı, Allah Resulü (s.a.v.)'nün bize miras bıraktığı dosdoğru yoldur. Bu yolun dışındaki tüm yollar zulümdür, sapkınlıktır. Ümmetin yiğit evlatlarının ve kararlı mücahitlerinin mezhep, meşrep gözetmeksizin yekvücut hareket ederek, ümmet için oluşturdukları güzel örnekliğin ışığında; bizler de burada farklı fikir, meslek ve meşrepten Müslümanlar olarak kardeşlerimizi hedef alan bu büyük zulme karşı omuz omuza verip haykırıyoruz. " diyerek dünyadaki bütün kargaşaların sebebi olan Amerikan, Rusya ve Siyonist İsrail'i lanetlediklerini kaydetti.

Açıklamaya, İlim Yolcuları, Kul-Der, Eğitim-Bir-sen, özgür Der, İHH, Heda Der destek verdi. (İlyas TUNÇ- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER