A A A

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Eklenme : 2016-02-14 16:57

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD) tarafından düzenlenen 'Şehadet' konulu programda İslam şehitleri özlem ve hasretle yâd edildi.

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD), Şubat ayı münasebetiyle şehadet konulu program düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı programda İslam şehitleri özlem ve minnetle yâd edildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Şehitler Kervanı Platformu Başkanı Ömer Çelik, Şubat ayının şehadet ayı olarak anıldığını belirterek, şehitlerin Allah’ın yeryüzündeki şahitleri olduğuna vurgu yaptı.

Çelik, “Şehitler Allah’ın kendilerine verdiği nimetlere şahitlik edip şükürlerinin bir edası olarak emanet aldıkları canlarını tertemiz bir şekilde Allah’a feda ederler. Şehitler, İlay-ı Kelimetullah’ı yeryüzünün her tarafına yayarak Allah’ın dinini yüceltirler. Şehitler, mazlum ve Mustazaf halkları zulmün ve şirkin karanlığından, İslam’ın tertemiz iklimine kavuşturarak Allah’ın dinine şahitlik ederler.’ diyerek şehadet ve şehitlerin önemine vurgu yaptı.

Şehadeti isteyenler zelil olmazlar

“Şehadet öyle bir aşk ki hiçbir aşk buna erişemez” diyen Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Mektebinde şehadet olan bir toplum için esaret, zillet, pişmanlık asla yoktur. Şehadeti istemeyen bir toplum ise zillete esarete mahkûmdur. Resulullah’ın (s.a.s) bir hadisi şeriflerinde; ‘Şehadeti istemeden, kalbinde şehit olma isteği olmadan ölmek cahiliye ölümüdür.’ buyuruyor. Kalbinde şehit olma arzusu olan bir mümin, yatağında ölse dahi ona şehit sevabı yazılır.” diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda sık sık tekbirler getirildi. Adana Grup Kervan ekibinin söylediği ezgilerle süren program, duayla son buldu. (Abdulkadir Alakuş- İLKHA)                                                             YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

Asırlık tezgâhta dokuduğu kilimleri birçok ülkeye gönderiyor

Asırlık tezgâhta dokuduğu kilimleri birçok ülkeye gönderiyor

2017-05-19 14:50:58

Gaziantep'te kilim dokumacılığının son temsilcilerinden olan bir usta, küçük iş yerinde ürettiği çeşit çeşit kilimleri dünyanın dört bir yanına gönderiyor.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center