A A A

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Eklenme : 2016-02-14 16:57

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD) tarafından düzenlenen 'Şehadet' konulu programda İslam şehitleri özlem ve hasretle yâd edildi.

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD), Şubat ayı münasebetiyle şehadet konulu program düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı programda İslam şehitleri özlem ve minnetle yâd edildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Şehitler Kervanı Platformu Başkanı Ömer Çelik, Şubat ayının şehadet ayı olarak anıldığını belirterek, şehitlerin Allah’ın yeryüzündeki şahitleri olduğuna vurgu yaptı.

Çelik, “Şehitler Allah’ın kendilerine verdiği nimetlere şahitlik edip şükürlerinin bir edası olarak emanet aldıkları canlarını tertemiz bir şekilde Allah’a feda ederler. Şehitler, İlay-ı Kelimetullah’ı yeryüzünün her tarafına yayarak Allah’ın dinini yüceltirler. Şehitler, mazlum ve Mustazaf halkları zulmün ve şirkin karanlığından, İslam’ın tertemiz iklimine kavuşturarak Allah’ın dinine şahitlik ederler.’ diyerek şehadet ve şehitlerin önemine vurgu yaptı.

Şehadeti isteyenler zelil olmazlar

“Şehadet öyle bir aşk ki hiçbir aşk buna erişemez” diyen Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Mektebinde şehadet olan bir toplum için esaret, zillet, pişmanlık asla yoktur. Şehadeti istemeyen bir toplum ise zillete esarete mahkûmdur. Resulullah’ın (s.a.s) bir hadisi şeriflerinde; ‘Şehadeti istemeden, kalbinde şehit olma isteği olmadan ölmek cahiliye ölümüdür.’ buyuruyor. Kalbinde şehit olma arzusu olan bir mümin, yatağında ölse dahi ona şehit sevabı yazılır.” diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda sık sık tekbirler getirildi. Adana Grup Kervan ekibinin söylediği ezgilerle süren program, duayla son buldu. (Abdulkadir Alakuş- İLKHA)                                                             YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

"Ramazan Bayramı akan kanın durmasına vesile olsun"

Ramazan Bayramı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Şanlıurfalılar, bu bayramın bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Van'da engelsiz yaşam akademisi

Van'da bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Akademisi faaliyete geçiyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.
TÜM HABERLER