A A A

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Eklenme : 2016-02-14 16:57

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD) tarafından düzenlenen 'Şehadet' konulu programda İslam şehitleri özlem ve hasretle yâd edildi.

Osmaniye İslam şehitlerini yâd etti

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Osmaniye İlim Ve Yardımlaşma Derneği (OSİYAD), Şubat ayı münasebetiyle şehadet konulu program düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı programda İslam şehitleri özlem ve minnetle yâd edildi.

Kur'an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Şehitler Kervanı Platformu Başkanı ömer Çelik, Şubat ayının şehadet ayı olarak anıldığını belirterek, şehitlerin Allah'ın yeryüzündeki şahitleri olduğuna vurgu yaptı.

Çelik, "Şehitler Allah'ın kendilerine verdiği nimetlere şahitlik edip şükürlerinin bir edası olarak emanet aldıkları canlarını tertemiz bir şekilde Allah'a feda ederler. Şehitler, İlay-ı Kelimetullah'ı yeryüzünün her tarafına yayarak Allah'ın dinini yüceltirler. Şehitler, mazlum ve Mustazaf halkları zulmün ve şirkin karanlığından, İslam'ın tertemiz iklimine kavuşturarak Allah'ın dinine şahitlik ederler.' diyerek şehadet ve şehitlerin önemine vurgu yaptı.

Şehadeti isteyenler zelil olmazlar

"Şehadet öyle bir aşk ki hiçbir aşk buna erişemez" diyen Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Mektebinde şehadet olan bir toplum için esaret, zillet, pişmanlık asla yoktur. Şehadeti istemeyen bir toplum ise zillete esarete mahkûmdur. Resulullah'ın (s.a.s) bir hadisi şeriflerinde; ‘Şehadeti istemeden, kalbinde şehit olma isteği olmadan ölmek cahiliye ölümüdür.' buyuruyor. Kalbinde şehit olma arzusu olan bir mümin, yatağında ölse dahi ona şehit sevabı yazılır." diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda sık sık tekbirler getirildi. Adana Grup Kervan ekibinin söylediği ezgilerle süren program, duayla son buldu. (Abdulkadir Alakuş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

Kaçak yapılar tarihi caminin güzelliğini örtüyor

2017-08-21 09:36:03

​Kızıltepe tarihi Ulu Cami’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, kaçak yapıların tarihi caminin güzel görünümünü örttüğünü söyledi.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

TÜM HABERLER

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
TÜM HABERLER