Vali İbrahim Taşyapn, Van’da hayvancılık sektöründe faaliyet yürüten oluşumları ziyaret ederek, sektörün mevcut durumu, sorunları, çözüm önerileri ile beklentiler hakkında bilgi aldı.

Bölgede hayvancılık sektörünü olumsuz yönde etkileyen şap hastalığı ve et fiyatlarındaki yükselme gündemdeki yerini kururken, hayvancılık sektörünün temsilcileriyle bir araya gelen Van Valisi İbrahim Taşyapan, sektörün mevcut durumu, çözüm önerileri ve beklentiler hakkında bilgi aldı.

Vali Taşyapan, beraberinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fevzi Altuner ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilk olarak, Van Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne giderek, birlik yönetim kurulu başkanı Nurhan Dayan ve birlik yöneticileriyle bir araya geldi. Birlik üyelerinden faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Taşyapan, daha sonra Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği'ni ziyaret etti. Burada birlik başkanı Sait öztunç tarafından karşılanan Vali Taşyapan'a, su ürünleri alanında yürütülen çalışmalara yönelik bilgi aktarıldı.

Vali Taşyapan'ın bir sonraki ziyareti ise Van İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği'ne oldu. Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Vali Taşyapan, son olarak Van'da küçükbaş hayvancılığının durumu ve sorunları hakkında bilgi almak üzere Van ili Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'ne gitti.

Vali İbrahim Taşyapan, birlik başkanı Nihat Çelik ve sektör mensupları ile bir araya gelerek bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler