A A A

Edremit’te batan tekneden kurtarma görüntüleri paylaşıldı

Eklenme : 2016-02-09 17:04

BALIKESİR - Edremit Körfezi açıklarında göçmenlerin taşıyan teknenin batmasının ardından yapılan kurtarma çalışmalarının görüntüleri paylaşıldı.

Edremit’te batan tekneden kurtarma görüntüleri paylaşıldı

Edremit Körfezi Altınoluk önlerinde mültecileri taşıyan teknenin batmasının ardından yapılan kurtarma çalışmalarının görüntüleri paylaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından paylaşılan görüntülerde, batan teknenin uç kısmında mağdur kalan mülteci helikopter ile kurtarılıyor.

Helikopterden halat ile inen personel mahsur kalan mülteciyi helikoptere taşıyarak kurtarırken, uzun süre suda kalan mültecinin soğuktan titrediği anlar görüntülere yansıdı.

Daha sonra helikopter ile kıyıda bekleyen sağlık ekiplerine teslim edilen mülteci, hastaneye kaldırılıyor.

Hatırlanacağı üzere dün sabah saat 06.00 sıralarında meydana gelen olayda, mültecileri taşıyan teknenin batması sonucu aralarında 11 çocuğun bulunduğu 27 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi ise kurtarılmıştı.

Sahil Güvelik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden teknede 40 kişi oldukları ve kayıp olduğu değerlendirilen 3 göçmen için arama faaliyetlerine halen devam edildiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER