A A A

‘Paralel Yapı’ operasyonunda 13 gözaltı

Eklenme : 2016-02-03 11:05

DÜZCE - Düzce merkezli Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik usulsüz dinleme iddialarına ilişkin düzenlenen operasyonlarda tamamı emniyet görevlisi 13 kişi gözaltına alındı.

‘Paralel Yapı’ operasyonunda 13 gözaltı

Düzce merkezli 6 ilde  ‘Paralel Devlet Yapılanmasına’ yönelik usulsüz dinleme iddialarına ilişkin düzenlenen operasyonlarda tamamı emniyet görevlisi 13 kişi gözaltın alındı.

Gözaltına alınanların Düzce’de görevli bir kısım kamu görevlisi bürokrat ve emniyet mensuplarının usulsüz olarak dinledikleri iddia ediliyor.

9 aydır yürütülen soruşturma kapsamında Düzce, Adana, Kayseri, Ankara, Tokat ve Siirt illerinde tamamı emniyet görevlilerinden oluşan 13 şüpheli hakkında örgüt faaliyetleri çerçevesinde “Terör örgütüne üye olmak, Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, iftira, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği ve haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek suçlarından 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği, şüphelilerin bulundukları illerden Düzce’ye getirilmesinden ardından ifadelerinin alınması amacıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecekleri belirtildi. ( FİKRET ÖZKAN )YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER