A A A

Trabzon'dan Sur halkına destek

Eklenme : 2016-01-30 21:17

TRABZON - Diyarbakır İslami STK’ların başlattığı “Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyasına bir destek de Trabzon’da faaliyet yürütün STK’lardan geldi.

Trabzon'dan Sur halkına destek

'Trabzon'dan Diyarbakır'a Ensar Olmak Vakti' sloganı ile başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde bir TIR dolusu yardım malzemesi Diyarbakır’a gönderildi.

İHH, KULDER, TODA, A.K.V, İ.Y.C, MEMUR-SEN, İlim Yolcuları ve Peygamber Sevdalıları Platformunun destek verdiği 'Trabzon'dan Diyarbakır'a Ensar Olmak Vakti' sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi yapılan duaların ardından Diyarbakır'a gönderildi.

Diyarbakır İslami STK'ların başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde harekete geçen Trabzon'daki STK'lar kampanya çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürüttüler. Gıda, yiyecek ve giyecek ürünlerinin yer aldığı yardım malzemeleri, mağduriyetleri bir nebze de olsa gidermeyi hedefliyor.

Yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İHH Temsilcisi Zühtü Kalma, Diyarbakır’da faaliyet yürüten İslami STK’ların başlatmış oldukları Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyasına destek olma amacıyla yardım çalışması başlattıklarını söyledi.

Toplanan yardımın Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çıkan çatışmalarda mağdur olan halka gönderildiğini belirten Kalma, "Diyarbakır İslami STK'ları, ‘Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım’ adıyla bir yardım kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyaya destek için Trabzon ve tüm ilçelerinde yaptığımız çalışmalar sonucunda gıda, elbise, battaniye, ayakkabı ve benzeri ihtiyaç maddelerinden oluşan 1 TIR yardım malzemesini Diyarbakır'a doğru yola çıkardık.” dedi.

Mağdur olan halka ensar olunması gerektiği söyleyen Kalma, “Mağdur ve mazlum halklara ensar olmamız; evlerimizi ve bu toprakları bereketlendirecek, çocukların denizlerde boğulduğu; medeni olduğunu iddia eden batılılar tarafından insanlığa çelme takıldığı bu günlerde insanlık tarihinin yüz akı olacaktır." ifadelerini kullandı. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center