A A A

Trabzon'dan Sur halkına destek

Eklenme : 2016-01-30 21:17

TRABZON - Diyarbakır İslami STK’ların başlattığı “Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyasına bir destek de Trabzon’da faaliyet yürütün STK’lardan geldi.

Trabzon'dan Sur halkına destek

'Trabzon'dan Diyarbakır'a Ensar Olmak Vakti' sloganı ile başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde bir TIR dolusu yardım malzemesi Diyarbakır'a gönderildi.

İHH, KULDER, TODA, A.K.V, İ.Y.C, MEMUR-SEN, İlim Yolcuları ve Peygamber Sevdalıları Platformunun destek verdiği 'Trabzon'dan Diyarbakır'a Ensar Olmak Vakti' sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi yapılan duaların ardından Diyarbakır'a gönderildi.

Diyarbakır İslami STK'ların başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde harekete geçen Trabzon'daki STK'lar kampanya çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürüttüler. Gıda, yiyecek ve giyecek ürünlerinin yer aldığı yardım malzemeleri, mağduriyetleri bir nebze de olsa gidermeyi hedefliyor.

Yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İHH Temsilcisi Zühtü Kalma, Diyarbakır'da faaliyet yürüten İslami STK'ların başlatmış oldukları Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyasına destek olma amacıyla yardım çalışması başlattıklarını söyledi.

Toplanan yardımın Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan çatışmalarda mağdur olan halka gönderildiğini belirten Kalma, "Diyarbakır İslami STK'ları, ‘Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım' adıyla bir yardım kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyaya destek için Trabzon ve tüm ilçelerinde yaptığımız çalışmalar sonucunda gıda, elbise, battaniye, ayakkabı ve benzeri ihtiyaç maddelerinden oluşan 1 TIR yardım malzemesini Diyarbakır'a doğru yola çıkardık." dedi.

Mağdur olan halka ensar olunması gerektiği söyleyen Kalma, "Mağdur ve mazlum halklara ensar olmamız; evlerimizi ve bu toprakları bereketlendirecek, çocukların denizlerde boğulduğu; medeni olduğunu iddia eden batılılar tarafından insanlığa çelme takıldığı bu günlerde insanlık tarihinin yüz akı olacaktır." ifadelerini kullandı. (ömer Adıgüzel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER