A A A

Hasta kurtarmaya giden ambulans yolda mahsur kaldı

Eklenme : 2016-01-26 19:21

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yüksek tansiyonu bulunan bir hastayı almaya giden ambulans, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı mahsur kaldı.

Hasta kurtarmaya giden ambulans yolda mahsur kaldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir hastayı almaya giden ambulansın yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı mahsur kaldığı bildirildi. Yolda mahsur kalan hasta ve sağlık ekiplerini, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ekipleri kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Elbistan'a bağlı Karamağra Mahallesi'nde ikamet eden Ayşe Zarıçlar, yüksek tansiyon nedeniyle fenalaştı. Zarıçlar'ı hastaneye getirmek için almaya giden sağlık ekipleri, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı kapanan yolda mahsur kaldı.

Yapılan ihbar üzerine kısa sürede olay yerine intikal eden karla mücadele ekibi, önce 4 kişilik sağlık personelinin içinde bulunduğu ambulansı sıkıştığı yoldan kurtardı. 5 saatlik çalışma sonucu hasta Ayşe Zarıçlar'a ulaşan sağlık ekipleri, daha önce temizlenen ancak yoğun tipi nedeniyle tekrardan kapanan yolu açarak ikinci bir ambulansla Elbistan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yüksek ateş ve tansiyon hastası olan Zarıçlar'a, ilk müdahale ambulansta yapılırken, daha sonra Elbistan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER