A A A

Kar yağışı altında dondurma keyfi

Eklenme : 2016-01-06 23:39

K.MARAŞ - ​Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu Kahramanmaraş'ta bir dondurma firması yoğun kar yağışı altında vatandaşlara 200 kilo ücretsiz dondurma ikramında bulundu.

Kar yağışı altında dondurma keyfi

Kahramanmaraş ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye büründü. Yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlara ücretsiz Maraş Dondurması dağıtan bir dondurma firması, dondurmanın kışın daha lezzetli olduğunu söyledi.

Şehir merkezi Trabzon Bulvarı'ndaki işyerinin önüne çıkarttığı 200 litre süt kullanılarak 1 ayda hazırlanan 200 kilo Maraş Dondurmasını vatandaşlara dağıtan firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu, soğuk havada dondurma yemenin zararının aksine faydası olduğunu belirtti.

Kar yağışı sevincini vatandaşlara ücretsiz Maraş Dondurması dağıtarak yaşamak istediğini belirten Kervancıoğlu, “Bir ay öncesinden bunun hazırlığını yaptım. İstedim ki bu kış vatandaşlara böyle bir ikramda bulunayım.” dedi.

200 kiloluk döner dondurmayı, 200 litre süt kullanarak yaklaşık 1 ay gibi bir sürede hazırladığını belirten Kervancıoğlu, “Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurmadır. Maraş’a gelen mutlaka dondurma yiyip öyle buradan ayrılır. Kar berekettir. Bizde bu bereketi vatandaşlarımızla paylaştık.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ta yılın 12 ayı sürekli dondurmanın tüketildiğini belirten Kervancıoğlu, “Dondurma denilince akla hemen sadece yaz ayları geliyor. Fakat bu anlayış yanlış, aksine dondurma kışın daha faydalıdır.  Soğuk havada dondurma yemek zararlı değildir. Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurma. Yazın yiyoruz, kışın da kar altında yemeye devam ediyoruz. Çünkü Kahramanmaraş dondurmasının özelliği keçi sütü, salep ve doğallığıdır. İnsanlarımıza hiçbir şekilde zararlı değildir. Kışın kar altında dahi bu dondurmayı yiyebiliriz. Kesinlikle hiçbir zararı yoktur.” şeklinde konuştu.

Kar yağışına aldırmadan dondurma almak için sıraya giren vatandaşlar ise firma yetkilisine teşekkür ederek, Maraşlıların kışın da dondurma tükettiğini söylediler.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

2017-06-28 16:06:22

Uzmanlar, güneş çarpmalarına karşı diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalığı olanlar ile yoğun ilaç kullananların dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER