A A A

Kar yağışı altında dondurma keyfi

Eklenme : 2016-01-06 23:39

KAHRAMANMARAŞ - ​Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu Kahramanmaraş'ta bir dondurma firması yoğun kar yağışı altında vatandaşlara 200 kilo ücretsiz dondurma ikramında bulundu.

Kar yağışı altında dondurma keyfi

Kahramanmaraş ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye büründü. Yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlara ücretsiz Maraş Dondurması dağıtan bir dondurma firması, dondurmanın kışın daha lezzetli olduğunu söyledi.

Şehir merkezi Trabzon Bulvarı'ndaki işyerinin önüne çıkarttığı 200 litre süt kullanılarak 1 ayda hazırlanan 200 kilo Maraş Dondurmasını vatandaşlara dağıtan firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu, soğuk havada dondurma yemenin zararının aksine faydası olduğunu belirtti.

Kar yağışı sevincini vatandaşlara ücretsiz Maraş Dondurması dağıtarak yaşamak istediğini belirten Kervancıoğlu, "Bir ay öncesinden bunun hazırlığını yaptım. İstedim ki bu kış vatandaşlara böyle bir ikramda bulunayım." dedi.

200 kiloluk döner dondurmayı, 200 litre süt kullanarak yaklaşık 1 ay gibi bir sürede hazırladığını belirten Kervancıoğlu, "Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurmadır. Maraş'a gelen mutlaka dondurma yiyip öyle buradan ayrılır. Kar berekettir. Bizde bu bereketi vatandaşlarımızla paylaştık." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ta yılın 12 ayı sürekli dondurmanın tüketildiğini belirten Kervancıoğlu, "Dondurma denilince akla hemen sadece yaz ayları geliyor. Fakat bu anlayış yanlış, aksine dondurma kışın daha faydalıdır. Soğuk havada dondurma yemek zararlı değildir. Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurma. Yazın yiyoruz, kışın da kar altında yemeye devam ediyoruz. Çünkü Kahramanmaraş dondurmasının özelliği keçi sütü, salep ve doğallığıdır. İnsanlarımıza hiçbir şekilde zararlı değildir. Kışın kar altında dahi bu dondurmayı yiyebiliriz. Kesinlikle hiçbir zararı yoktur." şeklinde konuştu.

Kar yağışına aldırmadan dondurma almak için sıraya giren vatandaşlar ise firma yetkilisine teşekkür ederek, Maraşlıların kışın da dondurma tükettiğini söylediler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER