A A A

Amasya'da Siyer sınavına kayıt stantları açıldı

Eklenme : 2015-12-29 12:59

AMASYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Amasya Koordinatörlüğü ,Türkiye geneli yapılacak olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için kentin çeşitli noktalarında kayıt stantları açtı.

Amasya'da Siyer sınavına kayıt stantları açıldı

Peygamber Sevdalılar Platformu tarafından 31 Ocak 2016 tarihinde Türkiye geneli yapılacak Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na kayıtlar sürüyor. 22 Ocak'ta sona erecek olan kayıtlar için Peygamber Sevdalılar Platformu Amasya Koordinatörlüğü de şehrin çeşitli noktalarında kayıt stanttı açtı.

Peygamber Sevdalıları Platformu Amasya Koordinatörlüğü Sözcüsü Recep Ergül, resmi işlemleri tamamladıktan sonra sınav için şehrin merkezi yerlerinde kayıt almaya başladıklarını belirtti.

Halkın yoğın bir teveccüh gösterdiğini kaydeden Ergül, "Konu Allah Resulünün hayati olunca herkeste farklı bir manevi hava beliriyor. Bu sene Amasya'da ilkini gerçekleştireceğimiz Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nı inşallah bundan sonra da yapmak istiyoruz. İlimizin çeşitli merkezi alanlarında, merkezi okul ve liselerin önünde stant açıp kayıt almaya başladık elhamdülillah. Başvuru süresi içerisinde aldığımız kayıtlarla 31 Ocak'ta yapacağımız sınavı heyecanla bekliyoruz." dedi.

İnsanlığın kurtuluşunun vahiyde olduğunu ve Allah Resulünün de bu vahyin mücessem hali olduğunu söyleyen Ergül, "Yaratılan mahluklar olarak yaratıcının kanunlarına tabi olmak ve hayatımızı buna göre dizayn etmek zorundayız. Vahiy etrafında inşa etmemiz gereken hayatta, bizlere en güzel örnek olacak kişi hiç şüphesiz ki bu vahyin mücessem hali olan Allah Resulüdür. Bu sebeple O'nun hayatını küçükten büyüğe hepimizin iyi anlaması ve hayatına geçirmek adına gayret içerisinde olması gerekir." şeklinde konuştu.

Kayıt başvuru süresinin son gününe kadar kayıt alacaklarını belirten Ergül, internet üzerinden de kayıt alındığını belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER