A A A

Kahramanmaraş Siyer sınavına hazır

Eklenme : 2015-12-27 17:05

K.MARAŞ - ​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nın hazırlık ve kayıtları Kahramanmaraş’ta devam ediyor.

Kahramanmaraş Siyer sınavına hazır

Peygamber Sevdalılar Platformu tarafından Türkiye Genelinde düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı için Kahramanmaraş’ta hazırlık çalışmalarına hız verildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl on binlerin katılımı ile gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı bu yıl Kahramanmaraş’ta ikinci defa düzenlenecek.

Platform üyesi Kahramanmaraş İkra-Der tarafından düzenlenecek olan sınav hazırlıkları kapsamında dernek üyeleri şehrin çeşitli yerlerine afiş asarak halkı bilgilendirdi.

1 Aralık'ta başlayan başvurular 22 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek olan sınav için kayıtlar Kahramanmaraş İkra-Der tarafından kabul edilirken, dernek başkanı Ramazan Baykuş Kutlu Doğum Siyer Sınavına tüm halkı davet etti.

Sınavda; ikinci kategoriden velileri ile beraber 6 kişi, birinci kategoriden de 20 kişiye olmak üzere toplam 26 kişiye Umre ödülü, üçüncü kategoride dereceye girenlere ise bin bir çeşit hediye verilecek.

Üç kategoriden oluşan sınavda; birinci kategoriye 1997 ve daha önceki doğumlular, ikinci kategoriye 1998 ve 2001 arası doğumlular, üçüncü kategoriye ise 2002 ile 2007 arası doğumlular girebilecek.

Geçen yıla oranla sınava bu yıl başvurularının yoğun geçtiğini belirten Baykuş,  “Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Kahramanmaraş İkra-Der, olarak siyer sınavını geçen yıl ilk defa düzenledik. Geçen yıla göre bu yıl başvurular yoğun geçmektedir. Tabi kayıtlarımız 22 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. İnşallah bu yıl yoğun bir katılım bekliyoruz.” dedi.

Sınava olan ilginin kendilerini sevindirdiklerini belirten Baykuş, “Bu sınavdaki amacımız Peygamberimizin hayatının okunup hayatımızda tatbik edilmesidir. Geçen yıl sınava katılan kimi katılımcılar Platforma teşekkür ederek, sınav vesilesiyle Peygamberin hayatını okuma fırsatı bulduklarını söylediler.” ifadelerini kullandı.

Kutlu Doğum Siyer Sınavına tüm halkı davet eden Baykuş, şehrin çeşitli yerlerine afiş asarak halkı bilgilendirdiklerini ve sınav kapsamında tüm hazırlıkların tamamlandığını da sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER