A A A

Giresun'da çöp sorunu bitiyor

Eklenme : 2015-12-17 08:35

GİRESUN - Giresun Belediye Başkanlığı tarafından çöp sorunuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Giresun'da çöp sorunu bitiyor

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Giresun'un en büyük sorunlarından olan ‘Deniz kenarına çöp dökülmesi'uygulamasının, 6,5 yıllık çalışma sonunda, 16.12.2015 tarihinden itibaren sona erdiği belirtildi.

Belediye Başkanı Aksu açıklamasında 50 yıllık bir soruna çözüm bulduklarına dikkat çekerek, "Çalışmamıza 6,5 yıl önce Katı Atık Birliği'nin kurulmasıyla başladık. Çok uzun bir süreç oldu ama bugün verdiğimiz sözü tutmanın, başarmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz." dedi.

Aksu, açıklamanın devamında, kurulan tesislere çöp taşıma masraflarının bir bölümünün vatandaşa yansıtılacağını belirterek, Belediye olarak bu konuda en asgari tarifeyi uygulayacaklarını sözlerine ekledi. (Hakkı Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER