A A A

Avrupa Yetim-Der Ermenek’te yetimlerle buluştu

Eklenme : 2014-12-06 20:38

KARAMAN - Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim-Der, Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madende meydana gelen su baskınında hayatını kaybeden 18 işçinin ailesine yardım ulaştırdı.

Avrupa Yetim-Der  Ermenek’te yetimlerle buluştu

Tüm Türkiye'nin yüreğine ateş düşüren Karaman'ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 18 işçinin ailelerine, Merkezi Almanya'da bulunan Avrupa Yetim Der'den destek geldi.

Avrupa Yetim-Der gönüllüleri, kilometrelerce yol kat ederek mağdur olan mazlumlara yardımı bizzat ulaştırdı. Yardımlar esnasında aileler ve yetimler teselli edildi.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı Yetim Der'in ziyaretlerinde, acıların taze olması ve enkazdan yeni çıkarılan cesetlerin haberleri, bazen hüzün bazen de burukta olsa sevince neden oldu.

Zira 38 gündür bulunamayan cesetlerin bulunması taziyelerin kurulmasına ve belirsizliğin sona ermesine sebep olduğu için, insanları biraz rahatlamış durumda hissettik.

Yardımlarla ilgili görüştüğümüz Avrupa Yetim Der gönüllüsü Ferit Akkuş, yapılan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Avrupa Yetim-Der gönüllüsü olarak Karaman Ermenek'teki kömür ocağında hayatını kaybeden aileleri , ziyaret edip, başsağlığında bulunarak sabır tesellisinde bulunduk. Avrupa Yetim-Der'in göndermiş olduğu yardım kolilerini onlara ulaştırmak istedik. Tabi biz bütün cenazelerin bir köye ait olduğunu düşünüyorduk. Fakat buraya geldiğimizde daha farklı bir manzara ile karşılaştık. Burada vefat edenlerin aileleri tam 6 köye dağılmış durumdaydı. Bu köylere sırası ile ziyaretler gerçekleştirdik. Güneyyurt , Görmeli, Kazancı, Bozkaya, Aşağıçağlar ve Üzümlü köylerini, köylülerin klavuzluğuyla bulabildik. Bu köylerde 1002er TL değerindeki yardım kolilerini kendi elimizle tek tek gezerek mağdur ailelere dağıttık. Nüfusu kalabalık olan ve taziyesi devam etmekte olan ailelere ise 2 koli gıda yardımında bulunduk" diye konuştu.

Akkuş konuşmasının devamında, " Her şeyden önemlisi yetim çocukların gözlerindeki o sevinci görmek, bizi çok mutlu etti. Ayrıca piri fanilerimiz olan yaşlıların duası da gayretimizi kamçıladı. Buranın çok dağlık yerler ve kırsalda kaldığı için, ihmal edildiğine müşahede ettik. Yöre insanın saf, temiz ve dindar yapısını koruması, bizi ziyadesi ile mutlu etti" dedi.

Son olarak Allah Rasulünün bir hadisini hatırlatan Akkuş, " 'Hayra vesile olan onu yapmış gibidir' diye buyuruyor efendimiz. Biz de bu hayra vesile olan Avrupa Yetim-Der'e, bizlere evlerini ve yüreklerini açan yetim ailelerine, bizlere klavuzluk eden yardımsever köylü kardeşlerimize, ayrıca muhtar ve imamlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Allah kendilerinden razı olsun." ifadelerini kullandı. (Hamza İrasul-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER