A A A

Avrupa Yetim-Der Ermenek’te yetimlerle buluştu

Eklenme : 2014-12-06 20:38

KARAMAN - Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim-Der, Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madende meydana gelen su baskınında hayatını kaybeden 18 işçinin ailesine yardım ulaştırdı.

Avrupa Yetim-Der  Ermenek’te yetimlerle buluştu

Tüm Türkiye’nin yüreğine ateş düşüren Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 18 işçinin ailelerine, Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim Der’den destek geldi.

Avrupa Yetim-Der  gönüllüleri, kilometrelerce yol kat ederek mağdur olan mazlumlara yardımı bizzat ulaştırdı. Yardımlar esnasında aileler ve yetimler teselli edildi.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı Yetim Der’in ziyaretlerinde, acıların taze olması ve enkazdan yeni çıkarılan cesetlerin haberleri,  bazen hüzün bazen de burukta olsa sevince neden oldu.

 Zira 38 gündür bulunamayan cesetlerin bulunması taziyelerin kurulmasına ve belirsizliğin sona ermesine sebep olduğu için,  insanları biraz rahatlamış durumda hissettik.

Yardımlarla ilgili görüştüğümüz Avrupa Yetim Der gönüllüsü Ferit Akkuş, yapılan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Avrupa Yetim-Der gönüllüsü olarak Karaman Ermenek’teki kömür ocağında  hayatını kaybeden aileleri , ziyaret edip, başsağlığında  bulunarak sabır tesellisinde bulunduk. Avrupa Yetim-Der’in göndermiş olduğu yardım kolilerini onlara ulaştırmak istedik. Tabi biz bütün cenazelerin bir köye ait olduğunu düşünüyorduk. Fakat  buraya geldiğimizde daha farklı bir manzara ile karşılaştık. Burada vefat edenlerin aileleri tam 6 köye dağılmış durumdaydı. Bu köylere sırası ile ziyaretler gerçekleştirdik. Güneyyurt , Görmeli, Kazancı, Bozkaya, Aşağıçağlar ve Üzümlü köylerini, köylülerin klavuzluğuyla bulabildik. Bu köylerde 1002er TL değerindeki yardım kolilerini kendi elimizle tek tek gezerek mağdur ailelere dağıttık. Nüfusu kalabalık olan ve taziyesi devam etmekte olan ailelere ise  2 koli gıda yardımında bulunduk” diye konuştu.

Akkuş konuşmasının devamında, “ Her şeyden önemlisi yetim çocukların gözlerindeki o sevinci görmek, bizi çok mutlu etti. Ayrıca piri fanilerimiz olan yaşlıların duası da gayretimizi kamçıladı. Buranın çok dağlık yerler ve kırsalda kaldığı için, ihmal edildiğine müşahede ettik. Yöre insanın saf, temiz ve dindar yapısını koruması, bizi ziyadesi ile mutlu etti” dedi.

Son olarak Allah Rasulünün bir hadisini hatırlatan Akkuş, “ ’Hayra vesile olan onu yapmış gibidir’ diye buyuruyor efendimiz. Biz de bu hayra vesile olan Avrupa Yetim-Der’e, bizlere evlerini ve yüreklerini açan yetim ailelerine, bizlere klavuzluk eden yardımsever köylü kardeşlerimize, ayrıca muhtar ve imamlarımıza  teşekkürü bir borç biliyoruz. Allah kendilerinden razı olsun.”  ifadelerini kullandı. (Hamza İrasul-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

"Alın teriyle 6 çocuğumu okutmanın gururunu yaşıyorum"

2017-06-23 11:05:48

​Mardin’de 38 yıldır değirmen işleterek helal rızık ve alın teriyle 6 çocuğuna üniversite okuttuğunu söyleyen 63 yaşındaki Mehmet Tekin, bunun gururunu yaşadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER