A A A

Trabzon’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konulu konferans

Eklenme : 2015-12-09 08:28

TRABZON - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Trabzon’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konulu konferans düzenlendi.

Trabzon’da ‘Sahabe Gibi Yaşamak’  konulu konferans

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve  Doğruhaber  Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca'nın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Trabzon  Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Trabzon Temsilcisi Mustafa Akyol'un açılış konuşmasıyla başlayan konferans, Cundullah Çelik'in Kur'an-ı Kerim  tilaveti ile devam etti.

Ardından Mehmet Göktaş Hoca programda yaptığı konuşmada, , ‘Sahabe Gibi Yaşamak’ konusunda sahabe hayatından kesitler sunarak, günümüzde sahabeleri örnek almanın önemine değindi.    

Göktaş Hoca, günümüz Müslümanlarının bulunduğu ortama ve şartlara göre sahabe gibi yaşamasının mümkün olup olmadığı üzerinde durduktan sonra,  cemaatlerin günümüzdeki önemi  ve İslam dünyasının yaşadığı sorunlara da değindi.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center