A A A

Tek başına Kütahya’dan Diyarbakır’a kitap kampanyası başlattı

Eklenme : 2015-12-06 09:04

KÜTAHYA - Kütahya’da bir kamu kurumunda görev yapan bir vatandaş, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öğretmen olarak görev yapan eşinin öğrencileri için kitap seferberliği başlattı.

Tek başına Kütahya’dan Diyarbakır’a kitap kampanyası başlattı

Kütahya’da bir kamu kurumunda görev yapan Hakan Özkul Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öğretmen olarak görev yapan eşinin öğrencileri için kitap seferberliği başlattı.

Başlattığı kitap kampanyasının büyük ilgi gördüğünü  söyleyen Özkul, Diyarbakır Lice'deki bir ortaokulda görevli olan eşinin öğrencilerinin okuyacak kitaba ihtiyacı olduğunu öğrendiğini ve bunun üzerine oradaki öğrenciler için kitap ve kırtasiye malzemesi toplama kampanyası başlattığını ifade etti.

Lice’de bir ortaokulda görev yapan eşi öğretmen Emine İnan Özkul’un öğrencilerin kitap ihtiyacını kendisine bildirmesi üzerine böyle bir çalışma başlattığını belirten Özkul, "Burada çeşitli sivil toplum kuruluşlarından, arkadaşlarımdan ve hayırseverlerden destek gördüm. Topladığım yaklaşık 300 kitap ve bir miktar kırtasiye malzemesini kargo aracılığıyla eşime ve oradaki çocuklara ulaştıracağım." şeklinde konuştu.

Kampanyanın devam edeceğini dile getiren Özkul,  Diyarbakır’a kitap göndermek isteyen herkesin kendisine sosyal paylaşım hesabı üzerinden ya da telefonla ulaşarak kampanyaya destek verilebileceğini de sözlerine ekledi. (Zeki Aras –İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER