A A A

Tek başına Kütahya’dan Diyarbakır’a kitap kampanyası başlattı

Eklenme : 2015-12-06 09:04

KÜTAHYA - Kütahya’da bir kamu kurumunda görev yapan bir vatandaş, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öğretmen olarak görev yapan eşinin öğrencileri için kitap seferberliği başlattı.

Tek başına Kütahya’dan Diyarbakır’a kitap kampanyası başlattı

Kütahya'da bir kamu kurumunda görev yapan Hakan özkul Diyarbakır'ın Lice ilçesinde öğretmen olarak görev yapan eşinin öğrencileri için kitap seferberliği başlattı.

Başlattığı kitap kampanyasının büyük ilgi gördüğünü söyleyen özkul, Diyarbakır Lice'deki bir ortaokulda görevli olan eşinin öğrencilerinin okuyacak kitaba ihtiyacı olduğunu öğrendiğini ve bunun üzerine oradaki öğrenciler için kitap ve kırtasiye malzemesi toplama kampanyası başlattığını ifade etti.

Lice'de bir ortaokulda görev yapan eşi öğretmen Emine İnan özkul'un öğrencilerin kitap ihtiyacını kendisine bildirmesi üzerine böyle bir çalışma başlattığını belirten özkul, "Burada çeşitli sivil toplum kuruluşlarından, arkadaşlarımdan ve hayırseverlerden destek gördüm. Topladığım yaklaşık 300 kitap ve bir miktar kırtasiye malzemesini kargo aracılığıyla eşime ve oradaki çocuklara ulaştıracağım." şeklinde konuştu.

Kampanyanın devam edeceğini dile getiren özkul, Diyarbakır'a kitap göndermek isteyen herkesin kendisine sosyal paylaşım hesabı üzerinden ya da telefonla ulaşarak kampanyaya destek verilebileceğini de sözlerine ekledi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER