A A A

Antalya’da Hz Ebubekir’i anma programı

Eklenme : 2015-11-29 14:27

ANTALYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Antalya Koordinatörlüğü tarafından Hz Ebubekir’i anma ve anlama programı düzenlendi.

Antalya’da Hz Ebubekir’i anma programı

Peygamber Sevdalıları Platformu Antalya Koordinatörlüğü, Kasım ayının “Sahabe Ayı” olarak ilan edilmesi ardından Hz Ebubekir’i anma ve anlama programı düzenledi.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Kasım ayını “Sahabe Ayı” olarak ilan etmesi çerçevesinde Antalya’da Hz. Ebubekir’i anma ve anlama programı düzenlendi. Platformun Antalya Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen programa, Yusuf Tutak Hoca konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Yusuf Tutak, Hz Ebubekir’in hayatından kesitler sundu.

“Hz Ebubekir günümüz Müslümanlarına rol model olan bir sahabedir”

Hz. Ebubekir’in (ra) günümüz Müslümanlarına rol model olan bir sahabe olduğunu belirten Tutak, özellikle sosyal yaşamda ve ibadetler konusunda Hz Ebubekir’in (ra) Müslümanlara hayatıyla örnek olduğunu söyledi.

Hz Ebubekir’in evinin avlusunda hıçkıra hıçkıra namaz kıldığını ve müşriklerin bile bundan etkilendiği bu yüzden namazına izin vermediklerini belirten Tutak, şöyle konuştu: “Bir gün Resulullah bir gün sabah namazında sahabelere döndü ve sordu; bugün aranızda oruç tutan var mı? Herkes birbirine baktı ve sadece bir kişi el kaldırdı Hz Ebubekir ben ya Resulullah. Resulullah tekrar sahabelere dönerek bugün aranızda hasta ziyaret eden var mı? Yine aynı ses ben ya Resulullah. Hz Peygamber sorularına devam etti hanginiz bugün bir cenazenin teşrikinde bulundu? Yine aynı ses ben Ya Resulullah. Hz Peygamber son olarak cemaate dönerek bugün bir yoksulu doyuran var mı aranızda yine aynı ses ben Ya Resulullah dedi. Ve Hz Peygamber Ebubekir’e baktı şöyle buyurdu bu dört hasleti bir günde kendisinde barındıran muhakkak cennete girer buyurdu.” (Necmi Durmazer - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER