A A A

Yalova’da YASİN Der açıldı

Eklenme : 2015-11-23 07:54

YALOVA - Yalova’da hayır hizmetlerinde bulunmak amacıyla Yasin Der ismiyle kurulan dernek düzenlenen bir programla hizmete açıldı

Yalova’da YASİN Der açıldı

Yalova’da hayır hizmetlerinde bulunmak amacıyla Yalova Yasin Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YASİN Der) ismiyle kurulan dernek düzenlenen bir programla hizmete açıldı.

Program’a HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak, HÜDA PAR Bursa İl Başkanı Mehmet Şimşek,  İTTİHAD üyesi alimlerden Cemal Çınar, Yalova Yasin Der Genel Başkanı Mehmet Emin Yıldırım, Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörü  Cemil Genç, Yalova Memur Sen İl  Başkanı Uğur Hakan Tan , 35 sivil toplum kuruluşun birleştiği Yalova Gönül Der Platformu Başkanı Ömer Anlayışlı, Semerkant Başkanı Nasır Sarıyıldız , Yalova İmam Hatipliler Derneği (YİHTER) Başkanı Hüsnü Yıldırım, Yalova MÜSİAD’ tan Adem Saruhan  ve çok sayıda Yalovalı katıldı.

Sunuculuğunu Abidin Gökhan’ın yaptığı program Mesut Biçim Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

“Faaliyetlerin toplumunun büyük bir kesimine ulaşması için Yasin Der’i kurduk”

Programın açılış konuşmasını yapan Yasin Der Genel Başkanı Mehmet Emin Yıldırım,    YASİN Der’in amacını anlatarak,   yaptıkları faaliyetlerin köklü bir hal alması  ve bu faaliyetlerin toplumunun büyük bir kesimine ulaşması için dernekleşmenin zorunlu olduğunu gördüklerini ve bu vesileyle YASİN Der’i kurduklarını açıkladı.

“Amacımız, Allah-u Teala’nın razı olacağı bir toplum oluşturmak”

Amaçlarının, toplumun her geçen gün kötüye giden manevi yapısını güçlendirip, ahlaklı ve dindar bir gençlik,  Rabbini razı etmeye çalışan bir aile ve Allah’u Teala’nın razı olacağı bir toplum oluşturmak olduğunu ifade eden Yıldırım, “Ayrıca toplumun mağdur yoksul, yetim ve mahrum bırakılmış insanlarına yardım edip zengin ve fakirler arasında köprü olmaktır.”dedi.

“Şehit Yasin Börü’nün hatırasını canlı tutma adına böyle bir ismi tercih ettik”

Dernek isimini neden ‘Yasin’ olarak seçtiklerini de anlatan Yıldırım, “Neden Yasin-der? Efendimizin “Kur’an-ı Kerim’in kalbi Yasin suresidir” hadisinden esinlendik. Yine  6 -7 Ekim olaylarında, kurban eti dağıttığı sırada katledilen Şehit Yasin Börü’nün hatırasını canlı tutma adına böyle bir ismi tercih ettik.”diye konuştu.

“Temennimiz, Yasin Börüleri örnek alarak toplumun faydasına çalışan bir neslin yetişmesi”

Temennilerinin, açtıkları bu dernekle kendisine Yasin Börüleri örnek alan ve toplumun faydasına çalışan bir neslin yetişmesine vesile olmak şeklinde  ifade eden Yıldırım, “Çıktığımız bu yolda Allah’ın (cc) bizleri muvaffak etmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Yalova’ daki 35 sivil toplum kuruluşun birleştiği Gönül Der Başkanı Ömer Anlayışlı’nın yapmış olduğu dua ile kurdeleler kesilerek açılış gerçekleşti.

Yemek ikramının yapıldığı program İTTİHAD üyesi âlimlerden Cemal Çınar Hoca’nın hayır hizmetlerinde çalışmak üzere kurulan derneğin öneminden bahsettiği sohbeti ile sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center