A A A

Avrupa Yetim-Der Ermenek'te Recep Amcayı ziyaret etti

Eklenme : 2014-12-04 17:28

KARAMAN - Ermenek Maden kazasında oğlunun cenazesinde giydiği yırtık lastikle Türkiye’yi ağlatan Recep Gökçe’ye Avrupa Yetim-Der, taziye ziyaretinde bulunarak yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der Ermenek'te Recep Amcayı ziyaret etti

Avrupa Yetim-Der'in göndermiş olduğu yardım kolilerini dağıtan dernek gönüllüleri, Ermenek maden kazasında hayatını kaybeden oğlu Tercan Gökçe'nin cenazesinde giydiği yırtık lastik ayakkabıyla adeta mazlumların sesi olan baba Recep Gökçe'yi ziyaret etti.

Ermenek'in Kazancı Beldesi'nde oturan Recep Gökçe'yi ziyaret eden Avrupa Yetim-Der gönüllüleri, taziye ziyaretinde bulunarak mağdur aileye gıda yardımında bulundu.

Kendisine başsağlığı dileyen ve yardım eden Avrupa Yetim-Der gönüllerini evinde ağırlayan Recep Gökçe gönüllülere teşekkür etti.

O gün giydiği lastik ayakkabı hakkında konuşan Recep Gökçe, "Benim ayakkabım sadece o vardı. Başka giyecek bir şey bulamadım. Ama o olaydan sonra tüm Türkiye'den telefonlar aldım. Bana ayakkabı gönderdiler. Ama giymedim. Bozuk ve çamurlu yolumuzu yapsınlar ondan sonra o ayakkabıları giyerim." Dedi.

Kendisinin belediye tarafından bu hafta içi Ankara'ya gönderileceğini ifade eden Recep Amca, orada tam teşekküllü bir hastanede tedavi edileceğini belirtti.

Avrupa Yetim-Der gönüllüsü Ferit Akkuş ise taziyelerini belirterek, "Avrupa Yetim-Der Derneğinden geliyoruz, gerçekten bu faciaya çok üzüldük, Ancak bu olay cenabı Allah'ın bir takdiridir. Bunlar çalışırken mazlumca ölen insanlar, inşallah Allah onları şehitlerden kabul eder. Şimdi bize ve size düşen görev, onlardan emanet kalmış bu yavrularını İslami bir ahlak ve terbiye ile büyütürerek inşallah cennette Resullulah'ın sancağı altında kavuşur ve görüşürüz. Takdir Allah'ın elinde olduğu için sabrederseniz bu musibet için Allah'u Teâla sizlere bir çok mükâfat ve ecir verir." Dedi. (Hamza İrasul-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kadınların gece çalışmasıyla ilgili yönetmenlik Resmi Gazetede

Kadınların gece çalışmasıyla ilgili yönetmenlik Resmi Gazetede

2017-08-19 07:12:12

​Kadınların gece çalışmalarıyla ilgili hazırlanan yönetmenlik Resmi Gazetede yayımlandı.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER