A A A

Avrupa Yetim-Der Ermenek'te Recep Amcayı ziyaret etti

Eklenme : 2014-12-04 17:28

KARAMAN - Ermenek Maden kazasında oğlunun cenazesinde giydiği yırtık lastikle Türkiye’yi ağlatan Recep Gökçe’ye Avrupa Yetim-Der, taziye ziyaretinde bulunarak yardımda bulundu.

Avrupa Yetim-Der Ermenek'te Recep Amcayı ziyaret etti

Avrupa Yetim-Der’in göndermiş olduğu yardım kolilerini dağıtan dernek gönüllüleri,  Ermenek maden kazasında hayatını kaybeden oğlu Tercan Gökçe’nin cenazesinde giydiği yırtık lastik ayakkabıyla adeta mazlumların sesi olan baba Recep Gökçe’yi ziyaret etti.

Ermenek’in Kazancı Beldesi’nde oturan Recep Gökçe’yi ziyaret eden Avrupa Yetim-Der gönüllüleri, taziye ziyaretinde bulunarak mağdur aileye gıda yardımında bulundu.

Kendisine başsağlığı dileyen ve yardım eden Avrupa Yetim-Der gönüllerini evinde ağırlayan Recep Gökçe gönüllülere teşekkür etti.

O gün giydiği lastik ayakkabı hakkında konuşan Recep Gökçe, “Benim ayakkabım sadece o vardı. Başka giyecek bir şey bulamadım. Ama o olaydan sonra tüm Türkiye’den telefonlar aldım. Bana ayakkabı gönderdiler. Ama giymedim. Bozuk ve çamurlu yolumuzu yapsınlar ondan sonra o ayakkabıları giyerim.” Dedi.

Kendisinin belediye tarafından bu hafta içi Ankara’ya gönderileceğini ifade eden Recep Amca, orada tam teşekküllü bir hastanede tedavi edileceğini belirtti.

Avrupa Yetim-Der gönüllüsü Ferit Akkuş ise taziyelerini belirterek, “Avrupa Yetim-Der Derneğinden geliyoruz, gerçekten bu faciaya çok üzüldük, Ancak bu olay cenabı Allah’ın bir takdiridir. Bunlar çalışırken mazlumca ölen insanlar, inşallah Allah onları şehitlerden kabul eder. Şimdi bize ve size düşen görev, onlardan emanet kalmış bu yavrularını İslami bir ahlak ve terbiye ile büyütürerek inşallah cennette Resullulah’ın sancağı altında kavuşur ve görüşürüz. Takdir Allah’ın elinde olduğu için sabrederseniz bu musibet için Allah’u Teâla sizlere bir çok mükâfat ve ecir verir.” Dedi. (Hamza İrasul-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER