A A A

Mültecileri taşıyan tekne battı: 14 ölü (GÜNCELLENDİ)

Eklenme : 2015-11-11 09:16

ÇANAKKALE - ​Çanakkale Ayvalık açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batması sonucunda 14 kişi öldü, 27 kişi kurtarıldı.

Mültecileri taşıyan tekne battı: 14 ölü (GÜNCELLENDİ)

Çanakkale´nin Ayvalık ilçesi açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batması sonucunda 14 kişi hayatını kaybederken, 27 kişi kurtarılırdı, kayıp bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün saat 21.00 sıralarında Çanakkale Babakale Deveboynu Burnu önlerinde balıkçı tekneleri tarafından yarı batık durumda bir ahşap tekne bulunduğu belirtildi.  Teknenin içerisinde sağ ve ölülerin olduğu bildirilen açıklamada teknenin başka bir tekne tarafından Babakale Balıkçı Barınağına götürüldüğü ihbarı alındığı belirtildi.

Açıklamanın devamında; alınan ihbar üzerine 4 Sahil Güvenlik botu görevlendirildiği, tekne içindeki 27 göçmenin balıkçı teknesine sağ olarak alındığı, Sahil Güvenlik dalış timi tarafından batan ahşap tekne içinden 14 kişinin cansız bedeni çıkartıldığı bildirildi.

Teknede toplamda 42 kişinin olduğu belirtilirken kayıp olan 1 göçmenin bulunması amacıyla bir sahil güvenlik uçağı ve 4 sahil güvenlik botu tarafından arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER