A A A

Mültecileri taşıyan tekne battı: 14 ölü (GÜNCELLENDİ)

Eklenme : 2015-11-11 09:16

ÇANAKKALE - ​Çanakkale Ayvalık açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batması sonucunda 14 kişi öldü, 27 kişi kurtarıldı.

Mültecileri taşıyan tekne battı: 14 ölü (GÜNCELLENDİ)

Çanakkale´nin Ayvalık ilçesi açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batması sonucunda 14 kişi hayatını kaybederken, 27 kişi kurtarılırdı, kayıp bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, dün saat 21.00 sıralarında Çanakkale Babakale Deveboynu Burnu önlerinde balıkçı tekneleri tarafından yarı batık durumda bir ahşap tekne bulunduğu belirtildi. Teknenin içerisinde sağ ve ölülerin olduğu bildirilen açıklamada teknenin başka bir tekne tarafından Babakale Balıkçı Barınağına götürüldüğü ihbarı alındığı belirtildi.

Açıklamanın devamında; alınan ihbar üzerine 4 Sahil Güvenlik botu görevlendirildiği, tekne içindeki 27 göçmenin balıkçı teknesine sağ olarak alındığı, Sahil Güvenlik dalış timi tarafından batan ahşap tekne içinden 14 kişinin cansız bedeni çıkartıldığı bildirildi.

Teknede toplamda 42 kişinin olduğu belirtilirken kayıp olan 1 göçmenin bulunması amacıyla bir sahil güvenlik uçağı ve 4 sahil güvenlik botu tarafından arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

2017-08-23 11:01:42

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde başlatılan operasyonun sona erdiği, operasyon neticesinde 2 PKK'linin öldürüldüğü 2 PKK'linin de sağ olarak yakalandığı belirtildi.

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

2017-08-23 10:40:54

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde dengesini kaybederek Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı.

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

2017-08-23 09:34:47

OHAL kapsamında görevinden çıkarıldıkları gerekçesiyle komisyona başvuran 80 askeri hakimin 4'ünün görevlerine iade edilmesi kararlaştırıldı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 3 il kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Ordu, Giresun çevreleri ve Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli yağışın olması bekleniyor.

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkarılmasına rağmen Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.
TÜM HABERLER