A A A

Şahin, “Ümmet olarak asgari müştereklerimizde buluşmalıyız”

Eklenme : 2015-10-29 22:23

MANİSA - Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkilerden Sorumlu Said Şahin, İzmir ve Manisa’da iş adamları, esnaf ve STK temsilcileri ile tanışma kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Şahin, “Ümmet olarak asgari müştereklerimizde buluşmalıyız”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Said Şahin'e ziyaretlerinde, HÜDA PAR GİK üyesi Hasan Aşkın, İzmir il Başkanı Hüseyin Şani ve Mustazaflar Cemiyeti İzmir İl Başkanı Muhammed Akgül eşlik ettiler.

Şahin ve beraberindeki heyet İzmir MÜSİAD İl Başkanı Ümit Ülkü ve MÜSİAD İzmir şube Müdürü M. özcan Yeyişenoğlu, özgün –Der üyesi Kemal Songur ‘u iş yerlerinde ziyaret ettiler.

Said ŞAHİN ziyaretlerinin esas sebebinin genelde ülke meseleleri, özelde, İslami hassasiyeti olan kesimlerle diyalogun geliştirilmesi ve çözüm önerilerinin üretilmesi etrafında olduğunu belirterek, bu kapsamda ülkenin içinden geçtiği zor dönemler olduğunu ve İslam coğrafyasında yaşananların ümmetin gelecek kaderini belirlemede önemli rol oynadığını ifade etti.

Şahin sözlerine şöyle devam etti:

"Gerek yakın coğrafyamızda Suriye , Irak ve Filistin'de yaşananlar, gerekse ümmet coğrafyasında Mısır, Libya, Afganistan örnekleri gözümüzün önünde cereyan eden ve tüm ümmetin geleceğini belirleyecek olaylar yaşanmaktadır. Bizler Müslümanlar olarak bu yaşananlara kayıtsız kalamayacağımız için, ümmetin kaderini belirleyecek meselelerde de tüm Müslümanların görüş ve öneri belirtmeli, karşılıklı sağduyulu bakış açısı sağlamalıyız."

"Biz ümmetin vahdetinden bahsederken hiçbir zaman tüm kesimler bir çatı altında toplanmalı diye idealist bir yaklaşım önermiyoruz ." diyen Şahin, "Realist olarak tüm ümmet farklılıkları ile asgari de olsa bir ortak çıkış yolu oluşturmak için asgari müştereklerimizde buluşmalıyız. özelde ülkemiz bir ateş çemberinin kıyısında, bu ateşin içerisine sürüklenmek istenmekte. Eğer bizler , İslam ın damarlarını canlı tutar ve toplumu bu yöne kanalize edersek, ülkemiz kazanır, bölgemiz kazanır ve ümmet kazanır. Aksi halde bu ateşin bir parçası oluruz." şeklinde konuştu.

Ziyaretlerde ev sahipliği yapan iş adamları ve STK temsilcileri de bahsedilen bu konuların ülkemiz ve bölgemiz gerçekleri olduğu, kendilerinin de üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirmekte gayret ve çaba sarf etmekten geri kalmayacakların belirterek, ziyaretlerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

HÜDA PAR Genel Başkan yardımcısı Said Şahin daha sonra İzmir 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet etti.

Şahin öğrencilerle sohbetinde, öğrencilerin toplumun gelecek yapısının önemli damarları olduğunu belirterek, kendilerini ilmi olarak iyi yetiştirmeleri gerektiğini, eğitimlerini manevi yatla desteklemediği müddetçe, bilimin toplumun maslahatında tek başına müspet bir fayda sağlamayacağını söyledi.

Şahin ziyaretlerinin ikinci gününde Manisa öğretmen Evinde, Manisa Sivil Dayanışma Platformu (MASİDAP) üyesi STK'lar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Şahin ve beraberindeki heyet , daha sonra Umut Kapısı Manisa temsilciliğini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan

HÜDA PAR'dan "Meclis İçtüzüğü Değişikliği" değerlendirmesi

2017-07-25 18:12:23

HÜDA PAR Genel Merkezi, "Meclis İçtüzüğü Değişikliği" hakkında değerlendirmelerde bulunularak, bazı değişiklikler hakkında uyarılarda bulundu.

"Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında karar verme hakkı vardır"

2017-07-24 18:46:03

Partiler ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyet HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti.

"Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermeliyiz"

2017-07-21 15:02:08

Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermenin Müslümanların boynunun borcu olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER