A A A

Aksaray’da Kerbela etkinliği düzenlenecek

Eklenme : 2015-10-18 23:33

AKSARAY - Peygamber Sevdalıları Platformuna üyesi derneklerden, Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (AKSA-DER), “Direnişin Simgesi Kerbela” etkinliği düzenleyeceği bildirildi.

Aksaray’da Kerbela etkinliği düzenlenecek

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin (AKSA-DER)  tarafından, 23 Ekim Cuma günü Yatsı namazının ardından saat 20.00’da Aksaray Belediye tiyatro salonunda “Direnişin Simgesi Kerbela” adıyla bir etkinlik düzenlenecek.

Konuşmacı olarak İlahiyatçı Nezir Tunç’un katılacağı etkinlikte,  Grup İhya sanatçılarının, Kerbela Şehitleri ve Hazreti Hüseyin’i anlatan ezgi ve ilahileri seslendireceği, programın sonunda da aşure ikramı da yapılacağı bildirildi.

“Direnişin Simgesi Kerbela” etkinliğine tüm Aksaray halkını davet eden AKSA-DER başkanı Mustafa Bilgiç, “Bu gün tüm coğrafyamız baştanbaşa Kerbela’yı an be an yaşamaktadır. Tarihten ibret almadığımız için, tekerrür etmekte ve her gün yeni Kerbela’lar yaşamaya devam etmekteyiz. Kerbela faciası ve katliamındaki rolleri, konumları ve profilleri iyi bilmemiz gerekir. Kerbela programını bu amaçla düzenliyoruz ki gençliğimiz, halkımız bu zamanın Yezit’lerini iyi tanısın, oyunlarına alet olmasın.” dedi.  (Ömer Yıldırım-İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER