A A A

Aksaray’da Etkili İletişim ve Beden Dili konferansı

Eklenme : 2015-10-11 13:53

AKSARAY - Aksaray'da düzenlenen “Etkili İletişim ve Beden Dili” konulu konferansta insanların toplumda birbirleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatıldı.

Aksaray’da Etkili İletişim ve Beden Dili konferansı

Aksaray'da AK Parti gençlik kolları tarafından “Etkili İletişim ve Beden Dili” konulu konferans düzenlendi. Saat 14.30 ‘da başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan farklı hitabetiyle konukları etkiledi.

Konuşmasına salonu selamlayarak başlayan Aslanhan ilk olarak başarıdan bahsederek; “Günümüzde insanlar başarıya ulaşmak için hiçbir çaba ve gayret sarf etmiyorlar. Başarıya kısa yoldan ulaşmak istiyorlar oysa bedel ödemeden ve gözyaşı dökmeden başarıyı beklemek pek akıl karı değildir. Tabi başarıya ulaşmak için öncelikle insanın belli bir hedefi olması lazım çünkü hedefsizlik en büyük problemdir.” dedi 

“Aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evladır”

İnsanların birbirleriyle olan iletişimlerine değinen Aslanhan Mevlana’nın, “Aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evladır.” sözünü hatırlatarak insanların toplumda birbirleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini vurguladı. İnsanların aynı dili konuşmadığı bir ortamda olması onların birbirleriyle anlaşmayacağı manasına gelmeyeceğini ifade ederek, "insanlarla olan diyaloglarımızda gönülden konuşursak, gönül diliyle konuşursak muhatabımız da bize gönlünü açar ve aynı dili konuşmasak da gönül dili ile birbirimizle gayet iyi bir şekilde anlamış oluruz.” ifadelerini kullandı.

“İslam hareketi bir gençlik hareketidir”

Salondaki konuklarının çoğunluğunun öğrenci olması münasebetiyle gençlik üzerinde duran Aslanhan, Müslüman bir gencin nasıl olması gerektiğini, genç sahabelerden örnek vererek aktardı. Aslanhan, “İslam hareketi gençlik hareketidir. Eğer bir davanın gençlik teşkilatlanması yoksa o dava yok olmaya mahkûmdur. İslam’ın yayıldığı ilk yıllarda Medine’ye giden ve dünyevi olarak hiçbir menfaat gözetmeden malı mülkü ardında bırakarak İslam’ı tebliğ eden Musab Bin Umeyr de bir gençti. Peygamber efendimizin ashabım dediği çoğu insanın yaşı küçüktü.” şeklinde konuştu.  (Ömer Yıldırım - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER