A A A

Aksaray’da Etkili İletişim ve Beden Dili konferansı

Eklenme : 2015-10-11 13:53

AKSARAY - Aksaray'da düzenlenen “Etkili İletişim ve Beden Dili” konulu konferansta insanların toplumda birbirleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatıldı.

Aksaray’da Etkili İletişim ve Beden Dili konferansı

Aksaray'da AK Parti gençlik kolları tarafından "Etkili İletişim ve Beden Dili" konulu konferans düzenlendi. Saat 14.30 ‘da başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan farklı hitabetiyle konukları etkiledi.

Konuşmasına salonu selamlayarak başlayan Aslanhan ilk olarak başarıdan bahsederek; "Günümüzde insanlar başarıya ulaşmak için hiçbir çaba ve gayret sarf etmiyorlar. Başarıya kısa yoldan ulaşmak istiyorlar oysa bedel ödemeden ve gözyaşı dökmeden başarıyı beklemek pek akıl karı değildir. Tabi başarıya ulaşmak için öncelikle insanın belli bir hedefi olması lazım çünkü hedefsizlik en büyük problemdir." dedi

"Aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evladır"

İnsanların birbirleriyle olan iletişimlerine değinen Aslanhan Mevlana'nın, "Aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evladır." sözünü hatırlatarak insanların toplumda birbirleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini vurguladı. İnsanların aynı dili konuşmadığı bir ortamda olması onların birbirleriyle anlaşmayacağı manasına gelmeyeceğini ifade ederek, "insanlarla olan diyaloglarımızda gönülden konuşursak, gönül diliyle konuşursak muhatabımız da bize gönlünü açar ve aynı dili konuşmasak da gönül dili ile birbirimizle gayet iyi bir şekilde anlamış oluruz." ifadelerini kullandı.

"İslam hareketi bir gençlik hareketidir"

Salondaki konuklarının çoğunluğunun öğrenci olması münasebetiyle gençlik üzerinde duran Aslanhan, Müslüman bir gencin nasıl olması gerektiğini, genç sahabelerden örnek vererek aktardı. Aslanhan, "İslam hareketi gençlik hareketidir. Eğer bir davanın gençlik teşkilatlanması yoksa o dava yok olmaya mahkûmdur. İslam'ın yayıldığı ilk yıllarda Medine'ye giden ve dünyevi olarak hiçbir menfaat gözetmeden malı mülkü ardında bırakarak İslam'ı tebliğ eden Musab Bin Umeyr de bir gençti. Peygamber efendimizin ashabım dediği çoğu insanın yaşı küçüktü." şeklinde konuştu. (ömer Yıldırım - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER