A A A

Manisa Umut Kapısı yetim aileye sahip çıktı

Eklenme : 2015-09-02 17:19

MANİSA - Umut Kapısı Manisa Temsilciliği, tek odalı harabe bir evde kalan yetim aileye yeni bir ev yaptı.

Manisa Umut Kapısı yetim aileye sahip çıktı

Türkiye çapında yardım çalışmaları yapan Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi İzmir Umut Kapısı Derneği; muhtaç, yoksul ve yetimlere yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor. Dernek, Manisa temsilciliği aracılığıyla tek odalı bir harabede yaşayan yetim aileye yeni ev yaptı.

Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Umut Kapısı Manisa Temsilciliği, daha önce belediyenin kaba inşaatını yaptığı evi, ailenin başvurusu üzerine tüm eksikliklerini tamamlayarak oturulacak hale getirdi. Yeni bir eve kavuşma sevincini yaşayan yetim aile Umut Kapısı’na teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İzmir Umut Kapısı Derneği Genel Başkanı Hacı Şani, şunları söyledi: “Şu anda Manisa’da bulunuyoruz. İzmir Umut Kapısı olarak hayır faaliyetlerimiz devam ediyor. Manisa temsilciliğimiz tabiî ki yeni. Fakat buradaki kardeşlerimiz çok özverili bir şekilde hayır çalışmalarına başlamış durumdalar. Merkez Akpınar Mahallesindeyiz. Bu mahallede oturan yetim bir ailenin ev ihtiyacı gideriliyor. Ailenin harabe olan evi yeniliyor ve şu anda çalışmalar devam ediyor. Buradaki hayır faaliyetleri devam edecek.”

Umut Kapısı Manisa Temsilcisi Yahya Semihsan ise yetim aile için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek; “Dört çocuklu bu bacımızın beş sene önce eşi vefat etmiş. Tek odalı, harabe bir evde kalıyorlar. Daha önce belediye yeni evin kabasını yapmıştı. Biz buraya geldiğimizde sıva, pencere, fayans kısacası hiç bir şey yoktu.  Allah razı olsun ustalarımız işlerinden, zamanlarından fedakârlık ederek evin sıvasını, fayansını, penceresini hayırseverlerin aracılığıyla yapıyorlar şu anda. Evin asma tavanı tek kaldı. Kapıları hazır, onlar da takılacak. Elhamdülillah hayırseverlerin yardımıyla ev oluştu. Nasip olursa birkaç güne kadar ailemiz yeni evine geçer inşallah. Buraya harcadığımız toplam para 17 bin TL’yi buldu.” şeklinde konuştu.

Dernek yetkilileri Manisa’daki hayırlı çalışmaların artırarak süreceğini söylediler.  (Muhammed Yıldız – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"21 bin 664 kişi böbrek nakli bekliyor"

2017-05-28 12:24:26

Mayıs ayı itibariyle 21 bin 664 kişinin böbrek nakli beklediğini belirten uzmanlar, genel olarak yaklaşık 25 bin insanın organ nakli beklediğini, bu konuda toplumun bilinçlenmesi adına daha çok çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

2017-05-27 23:39:51

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde ikamet eden bir genç kız çatal yuttu.

Stajyer hemşirenin vurduğu iğne hayatını kararttı

Stajyer hemşirenin vurduğu iğne hayatını kararttı

2017-05-27 17:02:28

Mardin'de grip şikâyetiyle gittiği hastanede stajyer hemşirenin vurduğu iğneden sonra sağ ayağının tutmadığını savunan genç, hayatının karartıldığını söyledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center