A A A

Manisa Umut Kapısı yetim aileye sahip çıktı

Eklenme : 2015-09-02 17:19

MANİSA - Umut Kapısı Manisa Temsilciliği, tek odalı harabe bir evde kalan yetim aileye yeni bir ev yaptı.

Manisa Umut Kapısı yetim aileye sahip çıktı

Türkiye çapında yardım çalışmaları yapan Umut Kervanı Yardım Platformu üyesi İzmir Umut Kapısı Derneği; muhtaç, yoksul ve yetimlere yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor. Dernek, Manisa temsilciliği aracılığıyla tek odalı bir harabede yaşayan yetim aileye yeni ev yaptı.

Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Umut Kapısı Manisa Temsilciliği, daha önce belediyenin kaba inşaatını yaptığı evi, ailenin başvurusu üzerine tüm eksikliklerini tamamlayarak oturulacak hale getirdi. Yeni bir eve kavuşma sevincini yaşayan yetim aile Umut Kapısı'na teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İzmir Umut Kapısı Derneği Genel Başkanı Hacı Şani, şunları söyledi: "Şu anda Manisa'da bulunuyoruz. İzmir Umut Kapısı olarak hayır faaliyetlerimiz devam ediyor. Manisa temsilciliğimiz tabiî ki yeni. Fakat buradaki kardeşlerimiz çok özverili bir şekilde hayır çalışmalarına başlamış durumdalar. Merkez Akpınar Mahallesindeyiz. Bu mahallede oturan yetim bir ailenin ev ihtiyacı gideriliyor. Ailenin harabe olan evi yeniliyor ve şu anda çalışmalar devam ediyor. Buradaki hayır faaliyetleri devam edecek."

Umut Kapısı Manisa Temsilcisi Yahya Semihsan ise yetim aile için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek; "Dört çocuklu bu bacımızın beş sene önce eşi vefat etmiş. Tek odalı, harabe bir evde kalıyorlar. Daha önce belediye yeni evin kabasını yapmıştı. Biz buraya geldiğimizde sıva, pencere, fayans kısacası hiç bir şey yoktu. Allah razı olsun ustalarımız işlerinden, zamanlarından fedakârlık ederek evin sıvasını, fayansını, penceresini hayırseverlerin aracılığıyla yapıyorlar şu anda. Evin asma tavanı tek kaldı. Kapıları hazır, onlar da takılacak. Elhamdülillah hayırseverlerin yardımıyla ev oluştu. Nasip olursa birkaç güne kadar ailemiz yeni evine geçer inşallah. Buraya harcadığımız toplam para 17 bin TL'yi buldu." şeklinde konuştu.

Dernek yetkilileri Manisa'daki hayırlı çalışmaların artırarak süreceğini söylediler. (Muhammed Yıldız – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En hayırlı kazanç alın teriyle elde edilen kazançtır"

2017-07-25 13:38:07

Gaziantep'te yarım asrı aşkın süredir marangozluk yaparak geçimini sağlamaya çalışan marangoz ustası, helalinden ve alın terinden kazanç elde etmek kadar güzel bir kazancın olmadığını söyledi.

"Arkadaş ortamında uyuşturucu kullanmaya başladık"

2017-07-24 17:22:30

Diyarbakır ÇEMATEM'de tedavi gören gençler, arkadaş ortamında uyuşturucu kullanmaya başladıklarını belirterek, akranlarına uyarılarda bulundular.

Bursa Kamu Hastanelerinde ilk organ nakli gerçekleşti

Bursa Kamu Hastanelerinde ilk organ nakli gerçekleşti

2017-07-24 15:31:20

Bursa Kamu Hastaneler Birliğine bağlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk organ nakli gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER