A A A

Hopa'da zarar tespit çalışmaları başladı

Eklenme : 2015-08-25 08:41

ARTVİN - Artvin'in Hopa ilçesinde incelemelerde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, selde ve ardından meydana gelen heyelanda 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, zarar tespit çalışmalarının bugünden itibaren başlayacağını söyledi.

Hopa'da zarar tespit çalışmaları başladı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sel ve heyelan yaşanan Artvin'in Hopa ilçesinde incelemelerde bulundu. Kaymakamlıkta kriz masası ile bir toplantı yapan Bakan Eroğlu, 6 kişinin heyelanda, 2 kişinin ise selde hayatını kaybettiğini ifade ederek, bir kızın da kayıp olduğunu belirtti.

İlçenin çok şiddetli yağış aldığını söyleyen Bakan Eroğlu, 12 saatte 250 milimetre, metrekareye 255 kilogram yağış düştüğünü yapılan hesaplara göre bunun da 500 yılda bir debinin geldiği durum olduğunu kaydetti.

Hopa'da 4, Arhavi'de de bir köyde acil çalışma yapılacağını belirten Bakan Eroğlu, menfez ve köprüler için acil çalışmaların devam ettiğini, acil olan bölgeler için prefabrik menfezler getirilerek ulaşımını sağlanacağını söyledi.

Bakan Eroğlu, yaraların sarılması için çalışmaların devam ettiğini ve zarar tespit çalışmalarının bugünden itibaren başlayacağını ifade etti.

Mağdur aileler ve cenazesi olan ailelerin acil ihtiyaçları için Başbakanlık tarafından 10 milyon lira gönderildiğini de açıklayan Bakan Eroğlu, AFAD'ın da mağdur aileler için desteklerinin olacağını kaydetti.

Can kayıplarının büyük kısmının heyelanlardan kaynaklandığında dikkat çeken Eroğlu, Hopa'dan başlayarak, Borçka, Artvin, Arhavi'de risk olan yerlerde bir heyelan risk çalışması yapılması kararı alındığını da açıkladı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER