A A A

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

Eklenme : 2015-08-17 14:47

MANİSA - İzmir Umut Kapısı Derneği, üçüncü temsilciliğini Manisa’da düzenlediği programla açtı.

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

İzmir’de faaliyetlerde bulunan Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olan Umut Kapısı, üçüncü temsilciliğini Manisa’da açtı.

Umut Kapısı Derneği, İzmir’in Menemen ve Bayraklı ilçelerinde faaliyete açtığı temsilciliklerinden sonra, Manisa merkezde de üçüncü temsilciliğini açtı. Açılış programa İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ve Manisa’da faaliyet gösteren çeşitli STK’ların yetkilileri de katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İzmir Umut Kapısı Derneği Genel Başkanı Hacı Şani söz aldı.

“Peygamber’in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü düstur edindik”

Dernek Başkanı Hacı Şani, Umut Kapısı’nın yaptığı çalışmalar hakkında Manisalılara şu bilgileri verdi: “Hedefimiz; toplumun maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaktır. Özverili kardeşlerimizle beraber bu yola çıktık. Hamdolsun bugün itibariyle Manisa temsilciliğimizi de açtık. Bizler, Peygamber’in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü düstur edindik. Bugüne kadar çok sayıda aileye gıda yardımında bulunduk. Evlerinin ihtiyaçlarını, yakacaklarını temin ettik.  Soğukta kalan Suriyeli kardeşlerimize yardım ulaştırdık. Ve böylelikle bu hayır kervanı sizlerin de katkısıyla yürümeye başladı ve yürümeye devam ediyor. Bugün Manisa’dayız. Manisa’daki gönüllü kardeşlerimizin çalışmaları daha önce de vardı. Ancak Umut Kapısı’yla bu çalışmalar ivme kazanacak.”

Programda bir konuşma yapan İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ise yapılan hayır çalışmalarının bereketini göstereceğini vurgulayarak; Allah, bize gayret versin, kıpırdama aşkı versin. Kıpırdayınca bu işler oluyor. Su, bir kıpırdamanın neticesidir. Sizler bugün burada yeni bir hayır kapısı açtınız. Allah bunun bereketini verecektir.” dedi.

Açılış programına halk yoğun ilgi gösterirken, Grup Şüheda sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER