A A A

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

Eklenme : 2015-08-17 14:47

MANİSA - İzmir Umut Kapısı Derneği, üçüncü temsilciliğini Manisa’da düzenlediği programla açtı.

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

İzmir'de faaliyetlerde bulunan Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olan Umut Kapısı, üçüncü temsilciliğini Manisa'da açtı.

Umut Kapısı Derneği, İzmir'in Menemen ve Bayraklı ilçelerinde faaliyete açtığı temsilciliklerinden sonra, Manisa merkezde de üçüncü temsilciliğini açtı. Açılış programa İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ve Manisa'da faaliyet gösteren çeşitli STK'ların yetkilileri de katıldı.

Program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İzmir Umut Kapısı Derneği Genel Başkanı Hacı Şani söz aldı.

"Peygamber'in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' sözünü düstur edindik"

Dernek Başkanı Hacı Şani, Umut Kapısı'nın yaptığı çalışmalar hakkında Manisalılara şu bilgileri verdi: "Hedefimiz; toplumun maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaktır. özverili kardeşlerimizle beraber bu yola çıktık. Hamdolsun bugün itibariyle Manisa temsilciliğimizi de açtık. Bizler, Peygamber'in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' sözünü düstur edindik. Bugüne kadar çok sayıda aileye gıda yardımında bulunduk. Evlerinin ihtiyaçlarını, yakacaklarını temin ettik. Soğukta kalan Suriyeli kardeşlerimize yardım ulaştırdık. Ve böylelikle bu hayır kervanı sizlerin de katkısıyla yürümeye başladı ve yürümeye devam ediyor. Bugün Manisa'dayız. Manisa'daki gönüllü kardeşlerimizin çalışmaları daha önce de vardı. Ancak Umut Kapısı'yla bu çalışmalar ivme kazanacak."

Programda bir konuşma yapan İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ise yapılan hayır çalışmalarının bereketini göstereceğini vurgulayarak; Allah, bize gayret versin, kıpırdama aşkı versin. Kıpırdayınca bu işler oluyor. Su, bir kıpırdamanın neticesidir. Sizler bugün burada yeni bir hayır kapısı açtınız. Allah bunun bereketini verecektir." dedi.

Açılış programına halk yoğun ilgi gösterirken, Grup Şüheda sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER