A A A

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

Eklenme : 2015-08-17 14:47

MANİSA - İzmir Umut Kapısı Derneği, üçüncü temsilciliğini Manisa’da düzenlediği programla açtı.

Umut Kapısı Manisa temsilciliği açıldı

İzmir’de faaliyetlerde bulunan Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olan Umut Kapısı, üçüncü temsilciliğini Manisa’da açtı.

Umut Kapısı Derneği, İzmir’in Menemen ve Bayraklı ilçelerinde faaliyete açtığı temsilciliklerinden sonra, Manisa merkezde de üçüncü temsilciliğini açtı. Açılış programa İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ve Manisa’da faaliyet gösteren çeşitli STK’ların yetkilileri de katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere İzmir Umut Kapısı Derneği Genel Başkanı Hacı Şani söz aldı.

“Peygamber’in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü düstur edindik”

Dernek Başkanı Hacı Şani, Umut Kapısı’nın yaptığı çalışmalar hakkında Manisalılara şu bilgileri verdi: “Hedefimiz; toplumun maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaktır. Özverili kardeşlerimizle beraber bu yola çıktık. Hamdolsun bugün itibariyle Manisa temsilciliğimizi de açtık. Bizler, Peygamber’in; ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü düstur edindik. Bugüne kadar çok sayıda aileye gıda yardımında bulunduk. Evlerinin ihtiyaçlarını, yakacaklarını temin ettik.  Soğukta kalan Suriyeli kardeşlerimize yardım ulaştırdık. Ve böylelikle bu hayır kervanı sizlerin de katkısıyla yürümeye başladı ve yürümeye devam ediyor. Bugün Manisa’dayız. Manisa’daki gönüllü kardeşlerimizin çalışmaları daha önce de vardı. Ancak Umut Kapısı’yla bu çalışmalar ivme kazanacak.”

Programda bir konuşma yapan İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş ise yapılan hayır çalışmalarının bereketini göstereceğini vurgulayarak; Allah, bize gayret versin, kıpırdama aşkı versin. Kıpırdayınca bu işler oluyor. Su, bir kıpırdamanın neticesidir. Sizler bugün burada yeni bir hayır kapısı açtınız. Allah bunun bereketini verecektir.” dedi.

Açılış programına halk yoğun ilgi gösterirken, Grup Şüheda sanatçılarının seslendirdiği ilahi ve ezgilerle program sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center