A A A

Yavuz Yalova’da STK ve iş adamlarıyla yemekte buluştu

Eklenme : 2015-08-13 15:29

YALOVA - HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz Yalova'daki iş çevreleri ve STK'larla akşam yemeğinde buluştu.

Yavuz Yalova’da STK ve iş adamlarıyla yemekte buluştu

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, partisinin Yalova İl Başkanlığı tarafından organize edilen akşam yemeğinde iş çevreleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemekli toplantıya, Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak, Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım ve ilçe başkanlarının yanı sıra Yalova'daki işadamları dernekleri ile STK temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış ve selamlama konuşmasını HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak yaptıktan sonra Mehmet Yavuz bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında iç ve dış gündemle alakalı birçok konuya temas eden Yavuz, hükümetin çözüm sürecini "HDP siyasetini güçlendirirsem, örgüt de silah bırakır ve militanlarını sınır dışına çıkarır" şeklinde değerlendirdiğini dile getirdi.

Bunun çok yanlış ve isabetsiz bir yaklaşım olduğunu defalarca söylemelerine rağmen seslerini duyuramadıklarını söyleyen Yavuz, gelinen aşamada bu hususun bütün çıplaklığı ile ortaya çıktığını ifade etti.

Yavuz, çözüm süreci hususunda "Çözüme evet, sürece hayır" noktasında olduklarını da sözlerine ekledi.

Mevcut sorunları sistemin 80-90 yıl önceki arızalarının bir sonucu olarak gördüklerini kaydeden Yavuz, "Sistem, halkının hem dini ile hem de dili ile barışırsa sorun büyük ölçüde çözülür." dedi.

Yavuz, bunun için de farklı inanç ve kimliklerin kendini rahatça ifade ettiği yeni ve sivil bir anayasanın yapılması konusunun acilen gündeme alınması gerektiğini belirtti.

Suriye meselesinde İslam ülkeleri yöneticilerinin kendi içlerinde bir anlaşma noktası oluşturamamalarını büyük bir acziyet olarak değerlendiren Yavuz, küresel güçler tarafından çukura atılan İslam ülkelerinin bu güçlerden medet umma yerine çukurdan kurtulmak için birbirleri ile işbirliği yapmalarının zaruret haline geldiğini söyledi.

Yavuz'un konuşmasının ardından toplantı soru-cevap kısmı ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER