A A A

Yavuz Yalova’da STK ve iş adamlarıyla yemekte buluştu

Eklenme : 2015-08-13 15:29

YALOVA - HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz Yalova'daki iş çevreleri ve STK'larla akşam yemeğinde buluştu.

Yavuz Yalova’da STK ve iş adamlarıyla yemekte buluştu

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, partisinin Yalova İl Başkanlığı tarafından organize edilen akşam yemeğinde iş çevreleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemekli toplantıya, Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak, Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım ve ilçe başkanlarının yanı sıra Yalova'daki işadamları dernekleri ile STK temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış ve selamlama konuşmasını HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Yavuz Bayrak yaptıktan sonra Mehmet Yavuz bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında iç ve dış gündemle alakalı birçok konuya temas eden Yavuz, hükümetin çözüm sürecini "HDP siyasetini güçlendirirsem, örgüt de silah bırakır ve militanlarını sınır dışına çıkarır" şeklinde değerlendirdiğini dile getirdi.

Bunun çok yanlış ve isabetsiz bir yaklaşım olduğunu defalarca söylemelerine rağmen seslerini duyuramadıklarını söyleyen Yavuz, gelinen aşamada bu hususun bütün çıplaklığı ile ortaya çıktığını ifade etti.

Yavuz, çözüm süreci hususunda "Çözüme evet, sürece hayır" noktasında olduklarını da sözlerine ekledi.

Mevcut sorunları sistemin 80-90 yıl önceki arızalarının bir sonucu olarak gördüklerini kaydeden Yavuz, "Sistem, halkının hem dini ile hem de dili ile barışırsa sorun büyük ölçüde çözülür." dedi. 

Yavuz, bunun için de farklı inanç ve kimliklerin kendini rahatça ifade ettiği yeni ve sivil bir anayasanın yapılması konusunun acilen gündeme alınması gerektiğini belirtti.

Suriye meselesinde İslam ülkeleri yöneticilerinin kendi içlerinde bir anlaşma noktası oluşturamamalarını büyük bir acziyet olarak değerlendiren Yavuz, küresel güçler tarafından çukura atılan İslam ülkelerinin bu güçlerden medet umma yerine çukurdan kurtulmak için birbirleri ile işbirliği yapmalarının zaruret haline geldiğini söyledi.

Yavuz'un konuşmasının ardından toplantı soru-cevap kısmı ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center