A A A

Batman’da anız yangını önleme toplantısı yapıldı

Eklenme : 2015-07-13 21:39

AKSARAY - Batman’da anız yangınlarının önlenmesi amacıyla Valilikte toplantı yapıldı.

Batman’da anız yangını önleme toplantısı yapıldı

Batman'da anız yangınlarının önlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların gözden geçirildiği toplantı Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Batman Vali Yardımcısı Cihat Arık Başkanlığında yapılan toplantıya, ilgili kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Anız yangınlarının önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar hakkında Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Toplantıda ayrıca bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında görüş ve öneriler tartışıldı.

Valilik Tebliği doğrultusunda tüm kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının, görev ve sorumluluklarını yerine getirerek aylık faaliyet raporlarını İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne göndermeleri, alınan tedbirlere rağmen anız yangınlarının gerçekleşmesi halinde idari para cezalarını yerine getirmek üzere tutulan tutanakların, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilmesi hususu teyit edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER