A A A

Soma iddianamesi reddedildi

Eklenme : 2014-11-25 10:51

MANİSA - Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi, Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 45 sanıklı iddianameyi reddetti.

Soma iddianamesi reddedildi

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili olarak hazırlanan iddianamenin, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmediği bildirildi.

İddianamenin, müştekilerin tamamının dinlenmemiş olması, sensörlerle ilgili TÜBİTAK raporunun ulaşmadan iddianamenin hazırlanmış olması, sanıklar ve fiiller arası irtibat kurulmamış olması nedeniyle reddedildiği belirtiliyor.

Reddedilen iddianamede, tutuklu 8 şüpheli, eksiklikleri görmezden gelip üretimi durdurmayarak işçilerin hayatlarını tehlikeye atmak ve ne pahasına olursa olsun işyerinin faaliyetlerinin kesintisiz devam ettirmekle suçlanıyordu.

İddianamede, tutuklu zanlılar hakkında 301 kez 20 ile 25 yıl, 161 kez de 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER