A A A

İçme suyunu kesen PKK'liler sivil minibüse ateş açtı

Eklenme : 2015-07-12 16:08

ARDAHAN - Ardahan'ın Göle ilçesinde içme suyunu kestikten sonra arızaya giden belediye aracını ateşe veren PKK'lilerin sivil minibüse açtığı ateşte bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

İçme suyunu kesen PKK'liler sivil minibüse ateş açtı

Ardaah'ın Göle Belediyesinin, Erzurum'un Şenkaya ilçesi İnceçayır mevkiinde ormanlık alanda bulunan içmesuyu depolarında suyu kesen PKK'li grup, onarım için giden belediye ekiplerinin aracına el koydu.

Ardahan Valiliğinden yapılan açıklamada, belediye aracını ateşe veren PKK'lilerin olay yerine giden jandarmaya ve bölgeden geçen sivil bir minibüse ateş açtığı saldırıda sivil minibüsten bulunan bir kişinin hayatını kaybettiği bir kişinin de yaralandığı bildirildi.

Açıklamada olayla ilgili şu bilgilere yer verildi: "09.07.2015 günü öğle saatlerinde su kesintisini gidermek için bölgeye giden Belediye ekiplerine bir grup bölücü terör örgütü mensuplarınca müdahale edilmiş, su kesintisini kendilerinin yaptıklarını beyan ederek arızanın giderilmesini engellemişlerdir. Belediye personeli serbest bırakılmış ancak araca el konulmuştur. Olayın öğrenilmesiyle birlikte kesintiyi gidermek ve aracı almak için olay mahallinin Erzurum ili sınırları içerisinde olması nedeniyle Erzurum Valiliğiyle irtibata geçilmiş ve güvenlik güçlerince operasyon başlatılmıştır." 

Operasyon sırasında el konulan belediye aracının olay yerinde yakılmış olarak bulunduğu belirtilen açıklamada, 12.07.2015 günü olay yerindeki araç ile ilgili olay yeri incelemesi yapıldığı esnada jandarmaya ateş açıldığı kaydedildi.

Açılan ateşte olay yerine nasıl geldiği tam olarak tespit edilemeyen sivil bir aracın PKK'lilerin açtığı ateşin hedefi olduğu ifade edilen açıklamada, araç içerisinde bulunan 4 kişiden 2’sinin yaralandığı yaralılardan birinin yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER