A A A

Belediye ve İŞKUR’dan 100 kişiye kendi işini kurma imkânı

Eklenme : 2015-07-11 21:20

AKSARAY - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Aksaray Belediye Başkanlığı arasında, ortaklaşa 4 grup halinde düzenlemeyi planladıkları Girişimcilik Eğitimleri için protokol imzalandı.

Belediye ve İŞKUR’dan 100 kişiye kendi işini kurma imkânı

Aksaray Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen imza töreninde Başkan Haluk Şahin Yazgı ile İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin hazır bulunarak,  100 kişiye kendi işini kurma imkânı sağlayacak olan Girişimcilik Eğitimi protokolünü imzaladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye ile İŞKUR arasında yapılan Girişimcilik Eğitimi protokolünün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin ise konuyla ilgili açıklamasında, bu eğitimlerin  işsiz olup kendi işini kurmak isteyenler için önemli bir fırsat olduğunu ve 100 kişiye kendi işini kurma fırsatı sunduklarını ifade ederek, ayrıca eğitim ile bilgisi ve becerisi olan ve  kendi işini kurmak isteyenleri teşvik ettiklerini kaydetti.

Bekin, daha önce sadece işsizlere verilen girişimcilik eğitiminin, şimdi sosyal güvencesi olan ve çalışan kişilere de verildiğini, eğitimin sonunda kursiyerlerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için başvuru yapmalarını sağlayacak sertifika vereceklerini söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Bekin, bu eğitimlerle, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasının amaçlandığını, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarının hedeflendiğini belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Aksaray Belediye Başkanlığının ortaklaşa 4 grup halinde düzenlemeyi planladıkları Girişimcilik Eğitimlerinde,  katılımcılarda İŞKUR’a kayıtlı olmak, en az 18 yaşını tamamlamış olmak ve aynı modülü daha önce tamamlamamış olmak şartı aranıyor.  (Ömer Yıldırım-İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

2017-06-24 21:14:24

​Diyarbakır’da Ramazan Bayramı arefesinde müşteri yoğunluğu yaşayan berberler, sabaha kadar mesai yapacak.

Su ürünleri üretimi azaldı

Su ürünleri üretimi azaldı

2017-06-23 11:28:47

TÜİK verilerine göre, su ürünleri üretimi geçen yıl yüzde 12,4 azaldı.

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

2017-06-23 11:08:00

​Hizmet sektörü güven endeksi Mayıs ayında 102 iken, Haziran ayında yüzde 3,1 oranında azalarak 98,8 değerine düştü.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER