A A A

Belediye ve İŞKUR’dan 100 kişiye kendi işini kurma imkânı

Eklenme : 2015-07-11 21:20

AKSARAY - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Aksaray Belediye Başkanlığı arasında, ortaklaşa 4 grup halinde düzenlemeyi planladıkları Girişimcilik Eğitimleri için protokol imzalandı.

Belediye ve İŞKUR’dan 100 kişiye kendi işini kurma imkânı

Aksaray Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen imza töreninde Başkan Haluk Şahin Yazgı ile İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin hazır bulunarak, 100 kişiye kendi işini kurma imkânı sağlayacak olan Girişimcilik Eğitimi protokolünü imzaladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye ile İŞKUR arasında yapılan Girişimcilik Eğitimi protokolünün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

İŞKUR İl Müdürü Bülent Bekin ise konuyla ilgili açıklamasında, bu eğitimlerin işsiz olup kendi işini kurmak isteyenler için önemli bir fırsat olduğunu ve 100 kişiye kendi işini kurma fırsatı sunduklarını ifade ederek, ayrıca eğitim ile bilgisi ve becerisi olan ve kendi işini kurmak isteyenleri teşvik ettiklerini kaydetti.

Bekin, daha önce sadece işsizlere verilen girişimcilik eğitiminin, şimdi sosyal güvencesi olan ve çalışan kişilere de verildiğini, eğitimin sonunda kursiyerlerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için başvuru yapmalarını sağlayacak sertifika vereceklerini söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Bekin, bu eğitimlerle, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasının amaçlandığını, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmalarının hedeflendiğini belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Aksaray Belediye Başkanlığının ortaklaşa 4 grup halinde düzenlemeyi planladıkları Girişimcilik Eğitimlerinde, katılımcılarda İŞKUR'a kayıtlı olmak, en az 18 yaşını tamamlamış olmak ve aynı modülü daha önce tamamlamamış olmak şartı aranıyor. (ömer Yıldırım-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dünya mermer ve traverten ihracatında Türkiye ilk sırada

Dünya mermer ve traverten ihracatında Türkiye ilk sırada

2017-08-17 11:33:41

Türkiye, 2016 yılında dünya mermer, traverten ve benzeri taşların ihracatının yüzde 45,7'sini gerçekleştirerek ilk sırada yer aldı.

İşsizlik rakamları açıklandı

İşsizlik rakamları açıklandı

2017-08-15 10:11:25

​2017 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 330 bin kişi artarak 3 milyon 225 bin kişi oldu.

Yalçın: Bu teklifi müzakere etmeye değer bulmuyoruz

Yalçın: Bu teklifi müzakere etmeye değer bulmuyoruz

2017-08-14 18:09:49

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetine başkanlık eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin sunduğu, "2018 için 3+3, 2019 için 3+3"lük teklifi reddederek, Kamu İşveren Heyeti’nin kabul edilebilir teklifle masaya gelmesi gerektiğini belirtti.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER