A A A

Aksaray AGD'den yardıma muhtaç ailelere yardım

Eklenme : 2015-07-11 21:14

AKSARAY - Anadolu Gençlik Derneği Aksaray şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında yardıma muhtaç aileleri sevindirdi.

Aksaray AGD'den yardıma muhtaç ailelere yardım

Anadolu Gençlik Derneği, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa sürdürdüğü bu çalışmayla her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında yardıma muhtaç aileleri sevindirdi.

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şube Başkanı Sait Çelebi yaptığı açıklamada: "Ramazan ayı nedeniyle yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Bu bereket ayında Cansuyu Derneğimizle ortaklaşa yürüttüğümüz gıda ağırlıklı yardım çalışmamız devam ediyor. İnce eleyip sık dokuyarak ulaşabildiğimiz yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için Cansuyu Derneğinin hazırladığı yaklaşık 25 kg olan Ramazan paketlerimizi sahiplerine ulaştırmaktayız." dedi

Çelebi açıklamasının devamında; "Üzülerek belirtmeliyiz ki İslam coğrafyası ve yeryüzündeki tüm Müslümanlar Ramazan'a kavuşurken, yeryüzünde oluk oluk kanın aktığı, gözyaşlarının dinmediği ve masum insanların yitirildiği olaylar devam etmektedir.Bu Ramazan ayında Müslümanlar olarak İslam Birliğinin tesisi ve bu mücadelenin insanlara ulaştırılabilmesi için daha çok gayret göstermek zorundayız. Bu vesileyle Ramazan'ın hepimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm mazlumların uyanışına vesile olmasını dilerim." şeklinde konuştu. (ömer Yıldırım-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER