A A A

Aksaray AGD'den yardıma muhtaç ailelere yardım

Eklenme : 2015-07-11 21:14

AKSARAY - Anadolu Gençlik Derneği Aksaray şubesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında yardıma muhtaç aileleri sevindirdi.

Aksaray AGD'den yardıma muhtaç ailelere yardım

Anadolu Gençlik Derneği, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa sürdürdüğü bu çalışmayla her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında yardıma muhtaç aileleri sevindirdi. 

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şube Başkanı Sait Çelebi yaptığı açıklamada: “Ramazan ayı nedeniyle yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Bu bereket ayında Cansuyu Derneğimizle ortaklaşa yürüttüğümüz gıda ağırlıklı yardım çalışmamız devam ediyor.  İnce eleyip sık dokuyarak ulaşabildiğimiz yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için Cansuyu Derneğinin hazırladığı yaklaşık 25 kg olan Ramazan paketlerimizi sahiplerine ulaştırmaktayız.” dedi

Çelebi açıklamasının devamında;  “Üzülerek belirtmeliyiz ki  İslam coğrafyası ve yeryüzündeki tüm Müslümanlar Ramazan’a kavuşurken, yeryüzünde oluk oluk kanın aktığı, gözyaşlarının dinmediği ve masum insanların yitirildiği olaylar devam etmektedir.Bu Ramazan ayında Müslümanlar olarak İslam Birliğinin tesisi ve bu mücadelenin insanlara ulaştırılabilmesi için daha çok gayret göstermek zorundayız. Bu vesileyle Ramazan’ın hepimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm mazlumların uyanışına vesile olmasını dilerim.” şeklinde konuştu. (Ömer Yıldırım-İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER