A A A

Avrupa Yetim-Der’den Trabzonlu muhtaçlara yardım eli

Eklenme : 2015-07-09 11:58

TRABZON - Ramazan ayı dolayısıyla Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yardım seferberliği başlatan Avrupa Yetim-Der Trabzonlu yetim ve muhtaç ailelere Ramazan yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der’den Trabzonlu muhtaçlara yardım eli

Almanya’da 2011 yılından kurulan ve kurulduğundan bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan Avrupa Yetim-Der, faaliyetleri kapsamında Trabzon'da bulunan yetim ve muhtaç onlarca aileye Ramazan yardımında bulundu.

Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörlüğü aracılığı ile önceden tespit edilen muhtaç ailelere, Avrupa Yetim-Der’in göndermiş olduğu yardım çekleri teslim edildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları platformu Trabzon İl Koordinatörü Mustafa Akyol, Ramazan ayı dolayısıyla illerindeki yetim ve muhtaç aileleri unutmadığı için Yetim-Der yetkililerine teşekkür etti.

Ramazan ayı çalışmaları kapsamında daha önce tespit edilen  muhtaç ve yetimleri olan ailelere yardım çeklerini birinci elden teslim ettiklerini belirten Akyol,  "Daha önce evlerinde ziyaret ederek durumlarını tespit ettiğimiz yetim, dul ve yardıma muhtaç olan ailelerimizi yine yerinde ziyaret ederek yardımlarını ulaştırıyoruz.” dedi.

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir”

Allah Resulünün (sav) “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Mealindeki Hadisi Şerifini hatırlatan Akyol, “Özellikle bu rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazanda muhtaç durumda olan kardeşlerimize şefkat eli uzatmanın mükâfatı kat kat fazladır. Bu çalışmalar sadece Ramazana da has kılınmamalı zikrettiğimiz Hadis-i Şerif’in gereği her zaman yerine getirilmeli Toplum adına önemli bir ihtiyaca cevap veren bu hizmetlerin devam etmesi için desteklenmesi gerekir.” diye konuştu.

Trabzonlu hayırseverlere de seslenen Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörü Mustafa Akyol, Peygamber Sevdalıları olarak zengin ve fakir aileler arasında köprü görevi gördüklerini ifade ederek, zekât, fitre ve diğer yardımların yerine ulaşması adına isteyen hayırseverlerle Trabzonlu muhtaç ailelere ulaşmaya hazır olduklarını söyledi. (Murat Dalgın-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center