A A A

Avrupa Yetim-Der’den Trabzonlu muhtaçlara yardım eli

Eklenme : 2015-07-09 11:58

TRABZON - Ramazan ayı dolayısıyla Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yardım seferberliği başlatan Avrupa Yetim-Der Trabzonlu yetim ve muhtaç ailelere Ramazan yardımında bulundu.

Avrupa Yetim-Der’den Trabzonlu muhtaçlara yardım eli

Almanya'da 2011 yılından kurulan ve kurulduğundan bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinde yardım faaliyetlerinde bulunan Avrupa Yetim-Der, faaliyetleri kapsamında Trabzon'da bulunan yetim ve muhtaç onlarca aileye Ramazan yardımında bulundu.

Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörlüğü aracılığı ile önceden tespit edilen muhtaç ailelere, Avrupa Yetim-Der'in göndermiş olduğu yardım çekleri teslim edildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları platformu Trabzon İl Koordinatörü Mustafa Akyol, Ramazan ayı dolayısıyla illerindeki yetim ve muhtaç aileleri unutmadığı için Yetim-Der yetkililerine teşekkür etti.

Ramazan ayı çalışmaları kapsamında daha önce tespit edilen muhtaç ve yetimleri olan ailelere yardım çeklerini birinci elden teslim ettiklerini belirten Akyol, "Daha önce evlerinde ziyaret ederek durumlarını tespit ettiğimiz yetim, dul ve yardıma muhtaç olan ailelerimizi yine yerinde ziyaret ederek yardımlarını ulaştırıyoruz." dedi.

"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir"

Allah Resulünün (sav) "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir." Mealindeki Hadisi Şerifini hatırlatan Akyol, "özellikle bu rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazanda muhtaç durumda olan kardeşlerimize şefkat eli uzatmanın mükâfatı kat kat fazladır. Bu çalışmalar sadece Ramazana da has kılınmamalı zikrettiğimiz Hadis-i Şerif'in gereği her zaman yerine getirilmeli Toplum adına önemli bir ihtiyaca cevap veren bu hizmetlerin devam etmesi için desteklenmesi gerekir." diye konuştu.

Trabzonlu hayırseverlere de seslenen Peygamber Sevdalıları Platformu Trabzon İl Koordinatörü Mustafa Akyol, Peygamber Sevdalıları olarak zengin ve fakir aileler arasında köprü görevi gördüklerini ifade ederek, zekât, fitre ve diğer yardımların yerine ulaşması adına isteyen hayırseverlerle Trabzonlu muhtaç ailelere ulaşmaya hazır olduklarını söyledi. (Murat Dalgın-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER