A A A

Binlerce Kütahyalı teravih namazında saf tuttu

Eklenme : 2015-07-05 11:30

KÜTAHYA - Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Mısırlı imamın kıldırdığı teravih namazında binlerce kişi saf tuttu.

Binlerce Kütahyalı teravih namazında saf tuttu

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, Mısırlı imam Quari Muhammed Nasr'ın kıldırdığı teravih namazında binlerce Müslüman saf tuttu.

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma kategorisinde üç kez dünya birinciliği bulunan Mısırlı Hafız Muhammed Nasr, önce Kur´an-ı Kerim tilaveti ile gönülleri fethetti, ardından da Cumhuriyet Meydanı'nda toplu teravih namazı kıldırdı. Ezanın okunmasıyla birlikte alanı dolduran binlerce insan namaza durdu. Caddeler ve sokaklar kıyama duran insanlarla doldu taştı.

Mısırlı imam Quari Muhammed Nasr'ın kıldırdığı teravih namazına genç yaşlı, erkek kadın binlerce kişi katıldı. Kılınan namazın ardında hep beraber İslam coğrafyasında akan kanın durması için, ezilen ve zulme uğrayan Müslümanların kurtuluşu için eller semaya açılarak dua edildi.

Organize edilen programla ilgili açıklamada bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, organize edilen programla ilçede bir manevi havanın oluştuğu ve Ramazan ayında insanların kaynaşmasının sağlandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güler, "Buradaki organizasyonla Mısırlı imam Quari Muhammed Nasır tarafından Kur'an- Kerim ziyafeti verildi. Alanı dolduran binlerce insanımızın sevgi ve kardeşlik bağları etrafında birleşmesine vesile oldu. Hep beraber kıyama durduk. Aynı anda secdeye vardık. Aynı anda ellerimizi açarak; Doğu Türkistan'da, Filistin'de, Arakan'da, İslam coğrafyasında yapılan zulüm ve vahşetin son bulması için dua ettik." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER