A A A

Davutoğlu Erzincan kongresinde konuştu

Eklenme : 2014-11-23 14:35

ERZİNCAN - Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’daki 5’nici olağan kongresine katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu’na yüklenerek "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.

Davutoğlu Erzincan kongresinde konuştu

Irak temaslarının ardından Ağrı Patnos'a geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün de partisinin Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'ne katıldı. Davutoğlu buradaki konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu'na sert eleştiriler yöneltti.

13 Mart Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sara Davutoğlu'yla birlikte katıldı. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da Davutoğlu'na eşlik etti.

Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklenerek "Genel Merkeze mescit açacağız dediler, fırtına koptu. Dersim konusunda geçmişle hesaplaşmaktan korktuğu için Kılıçdaroğlu bir şey söyleyemedi. Bir genel başkan yardımcısı yarım yamalak bir şey söyledi. Diğerleri çıktı 'biz katılıyoruz' dedi. Bu nasıl parti? 'MİT CHP'yi bölmeye çalışıyor' dedi. Allah aşkına siz zaten bölünmüşsünüz. Kendi milletvekili Rıza Türmen bunu söylüyor. Kılıçdaroğlu, kendi beceriksizliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma. MİT, Musul'daki Başkonsolosluk çalışanlarımızı kurtararak tüm milletimizin takdirini kazanmıştır. MİT, yurtdışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir ama CHP'yi kurtaramaz. 7 Şubat'ta MİT'e yönelik komployu hazırlayan çevreler bunu Kılıçdaroğlu'nun kulağına fısıldamıştır." şeklinde konuştu.

Davutoğlu, eleştirilerini sürdürürken önüne gelen bir not üzerine "Şu an öğrendim. Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etmiş. Kendilerine taziyelerimi sunuyorum." diyerek eleştirilerini noktaladı.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan

HÜDA PAR'dan "Meclis İçtüzüğü Değişikliği" değerlendirmesi

2017-07-25 18:12:23

HÜDA PAR Genel Merkezi, "Meclis İçtüzüğü Değişikliği" hakkında değerlendirmelerde bulunularak, bazı değişiklikler hakkında uyarılarda bulundu.

"Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında karar verme hakkı vardır"

2017-07-24 18:46:03

Partiler ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyet HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti.

"Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermeliyiz"

2017-07-21 15:02:08

Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermenin Müslümanların boynunun borcu olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER