A A A

Davutoğlu Erzincan kongresinde konuştu

Eklenme : 2014-11-23 14:35

ERZİNCAN - Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’daki 5’nici olağan kongresine katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu’na yüklenerek "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.

Davutoğlu Erzincan kongresinde konuştu

 

Irak temaslarının ardından Ağrı Patnos'a geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün de partisinin Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'ne katıldı. Davutoğlu buradaki konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu’na sert eleştiriler yöneltti.

13 Mart Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sara Davutoğlu'yla birlikte katıldı. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu da Davutoğlu'na eşlik etti.

Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yüklenerek "Genel Merkeze mescit açacağız dediler, fırtına koptu. Dersim konusunda geçmişle hesaplaşmaktan korktuğu için Kılıçdaroğlu bir şey söyleyemedi. Bir genel başkan yardımcısı yarım yamalak bir şey söyledi. Diğerleri çıktı 'biz katılıyoruz' dedi. Bu nasıl parti? 'MİT CHP'yi bölmeye çalışıyor' dedi. Allah aşkına siz zaten bölünmüşsünüz. Kendi milletvekili Rıza Türmen bunu söylüyor. Kılıçdaroğlu, kendi beceriksizliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma. MİT, Musul'daki Başkonsolosluk çalışanlarımızı kurtararak tüm milletimizin takdirini kazanmıştır. MİT, yurtdışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir ama CHP'yi kurtaramaz. 7 Şubat'ta MİT'e yönelik komployu hazırlayan çevreler bunu Kılıçdaroğlu'nun kulağına fısıldamıştır." şeklinde konuştu.

Davutoğlu, eleştirilerini sürdürürken önüne gelen bir not üzerine "Şu an öğrendim. Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etmiş. Kendilerine taziyelerimi sunuyorum." diyerek eleştirilerini noktaladı. 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

2017-05-24 15:09:09

TBMM'de gerçekleştirilen kapalı grup toplantısının ardından Başbakan Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center