A A A

Edirne Belediyesi dilencilere göz açtırmıyor

Eklenme : 2015-06-27 23:50

EDİRNE - Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında Selimiye Camii’ni ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin daha rahat ibadet edebilmelerini sağlamak amacıyla, dilencilere yönelik denetimlerini arttırdı.

Edirne Belediyesi dilencilere göz açtırmıyor

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da kente, inanç turizminde büyük bir artış yaşanmaya başladı.  Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, özellikle Selimiye Camii’ni ziyarette gelen yerli ve yabancı turistlerin ibadetlerini daha rahat yapabilmeleri için, dilencilere yönelik denetimlerini arttırdı.

Selimiye Cami’nin önünde ve etrafından dilenenlere yönelik sıklaştırılan denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini ifade eden Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  “Şehrimize gelen misafirlerimiz ibadetlerini daha rahat yapabilmelerini sağlamak, vatandaşların dini duygularının sömürülmesini engellemek amacıyla, zaten var olan denetimlerimizi Ramazan ayı boyunca daha da devam edecektir.” şeklinde konuştu. (İlyas Tunç-İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center