A A A

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Eklenme : 2015-06-22 22:12

SAKARYA - 2015 yılı din görevlileri arası Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’ Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’, 21 Haziran 2015 Adapazarı Karaman 17 Ağustos Camii’nde gerçekleştirildi.

Yarışmada seçici kurul başkanlığını Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, seçici kurul üyeliklerini ise İl Müftü Yrd. Mehmet Korkmaz, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri Musa Öziş ve İlyas Şanlı ile Adapazarı AİHL Meslek Dersleri Öğretmeni Selami Gürsoy yaptılar.

Yalova din görevlilerinden Sakıp Karataş’ın üçüncü ve Bilecik’ten Hakan Tuparlak’ın ikinci olduğu Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’nde bölge birinciliğini, yarışmaya Sakarya’yı temsilen katılan İsmail Yaşar elde etti.

Bölge Finalinin sonunda yarışmada dereceye girenlerden 1.’ye 2 bin  TL, 2.’ye bin 500 TL ve 3. olan yarışmacıya da bin TL para ödülü verildi.

Ayrıca yarışmaya katılan Çanakkale il 1.’si Mehmet Ali Işık, Bursa il 1.’si Hüseyin Bor, Tekirdağ il 1.’si Ömer Yılmaz, Balıkesir il 1.’si Abdullah Sait Yıldız ve Kocaeli il 1.’si Yunus Emre Azak adlı yarışmacılara   birer yarım altın, birer takım elbise, birer gömlek ve birer ayakkabı hediye verildi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En mutlu günümüzde Şehitlerimizi ziyaret etmek bizim için şereftir"

2017-06-25 11:50:55

PKK’liler tarafından katledilen Aytaç Baran ile Yasin Börü ve arkadaşlarının kabrini gelen ziyaretçiler, bayram günlerinde şehitlerin kabrini ziyaret etmenin büyük bir şeref olduğunu söylediler.

"Bayramlar birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günlerdir"

2017-06-25 11:42:56

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bayramların İslam âleminin birlik ve beraberliğinin zirve yaptığı günler olduğunu belirtti.

Üçyol köyünde bayram sevinci

Üçyol köyünde bayram sevinci

2017-06-25 11:28:49

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyünün Kavak mezrası sakinleri, bayramı coşkuyla karşıladılar.

TÜM HABERLER

Bayramda kabirler de unutulmadı

​Kılınan bayram namazının ardından Batmanlılar, ilk olarak vefat eden yakınlarını ziyaret etmek için mezarlıklara gitti.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Batman’daki saldırılarla ilgili 9 kişi tutuklandı

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir öğretmen ve iki askerin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili gözaltına alınan 36 kişiden 9’u tutuklandı.

Başbakan Yıldırım doğduğu köyde bayramı karşıladı

​Başbakan Yıldırım, bayram namazını, doğup büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köy sakinleri ve komşularıyla kıldı.

Batı Karadeniz'de bayramlaşma geleneği devam ediyor

Batı Karadeniz'de halk, yıllardır bayramlaşma geleneğini devam ettiriyor.
TÜM HABERLER