A A A

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Eklenme : 2015-06-22 22:12

SAKARYA - 2015 yılı din görevlileri arası Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’ Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali', 21 Haziran 2015 Adapazarı Karaman 17 Ağustos Camii'nde gerçekleştirildi.

Yarışmada seçici kurul başkanlığını Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, seçici kurul üyeliklerini ise İl Müftü Yrd. Mehmet Korkmaz, Sapanca Müftüsü Orhan örnek, SAÜ İlahiyat Fakültesi öğretim Görevlileri Musa öziş ve İlyas Şanlı ile Adapazarı AİHL Meslek Dersleri öğretmeni Selami Gürsoy yaptılar.

Yalova din görevlilerinden Sakıp Karataş'ın üçüncü ve Bilecik'ten Hakan Tuparlak'ın ikinci olduğu Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali'nde bölge birinciliğini, yarışmaya Sakarya'yı temsilen katılan İsmail Yaşar elde etti.

Bölge Finalinin sonunda yarışmada dereceye girenlerden 1.'ye 2 bin TL, 2.'ye bin 500 TL ve 3. olan yarışmacıya da bin TL para ödülü verildi.

Ayrıca yarışmaya katılan Çanakkale il 1.'si Mehmet Ali Işık, Bursa il 1.'si Hüseyin Bor, Tekirdağ il 1.'si ömer Yılmaz, Balıkesir il 1.'si Abdullah Sait Yıldız ve Kocaeli il 1.'si Yunus Emre Azak adlı yarışmacılara birer yarım altın, birer takım elbise, birer gömlek ve birer ayakkabı hediye verildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

Kulp'ta 2 PKK'li öldürüldü 2'si sağ yakalandı

2017-08-23 11:01:42

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde başlatılan operasyonun sona erdiği, operasyon neticesinde 2 PKK'linin öldürüldüğü 2 PKK'linin de sağ olarak yakalandığı belirtildi.

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

2017-08-23 10:40:54

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde dengesini kaybederek Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı.

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

2017-08-23 09:34:47

OHAL kapsamında görevinden çıkarıldıkları gerekçesiyle komisyona başvuran 80 askeri hakimin 4'ünün görevlerine iade edilmesi kararlaştırıldı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor

Kurban Bayramı tatili 10 güne çıkarılmasına rağmen Diyarbakır otogarında tek taraflı hareketlilik yaşanıyor.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.
TÜM HABERLER