A A A

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Eklenme : 2015-06-22 22:12

SAKARYA - 2015 yılı din görevlileri arası Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’ Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Hafızlık Yarışması Bölge Birincisi Sakarya'dan

Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’, 21 Haziran 2015 Adapazarı Karaman 17 Ağustos Camii’nde gerçekleştirildi.

Yarışmada seçici kurul başkanlığını Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, seçici kurul üyeliklerini ise İl Müftü Yrd. Mehmet Korkmaz, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlileri Musa Öziş ve İlyas Şanlı ile Adapazarı AİHL Meslek Dersleri Öğretmeni Selami Gürsoy yaptılar.

Yalova din görevlilerinden Sakıp Karataş’ın üçüncü ve Bilecik’ten Hakan Tuparlak’ın ikinci olduğu Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’nde bölge birinciliğini, yarışmaya Sakarya’yı temsilen katılan İsmail Yaşar elde etti.

Bölge Finalinin sonunda yarışmada dereceye girenlerden 1.’ye 2 bin  TL, 2.’ye bin 500 TL ve 3. olan yarışmacıya da bin TL para ödülü verildi.

Ayrıca yarışmaya katılan Çanakkale il 1.’si Mehmet Ali Işık, Bursa il 1.’si Hüseyin Bor, Tekirdağ il 1.’si Ömer Yılmaz, Balıkesir il 1.’si Abdullah Sait Yıldız ve Kocaeli il 1.’si Yunus Emre Azak adlı yarışmacılara   birer yarım altın, birer takım elbise, birer gömlek ve birer ayakkabı hediye verildi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center