A A A

Erdoğan,'Bu partinin elinde sadece kan yok, inanca hakaret de var'

Eklenme : 2015-06-05 08:40

MANİSA - Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da halka hitaben yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin daha seçimler yapılmadan, seçim sonrası için bahane üretmeye başladıklarını, hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalıştıklarını söyledi.

Erdoğan,'Bu partinin elinde sadece kan yok, inanca hakaret de var'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da  halka hitaben yaptığı konuşmasına “Sözlerimin hemen başında, Soma’da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden 301 madenci kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi bu tür felaketlerden korusun diyorum”  diyerek başladı.

Konuşmasında 7 Haziran seçimleri konusunda muhalefet partilerine yüklenen Erdoğan, “Türkiye için hiçbir hedefleri, hayalleri, projeleri olmayanlar bir araya geldiler, eski Türkiye koalisyonu kurdular. Bu koalisyonda kim var? Ana muhalefet partisi var. Ben, Başbakanlığım döneminde olduğu gibi, bugün de, ana muhalefetin başındaki zatın yalanlarını, yanlışlarını, iftiralarını düzeltmekten, adeta yoruldum.“ dedi.

6-8 Ekim olaylarında ölen de Kürt, öldüren de Kürt

“Kandan beslenenlere, kafatası milliyetçilerine, bugüne kadar bir şey üretemeyenlere gereken cevabı Manisa'nın vereceğine inanıyorum” diyen Erdoğan, “Daha seçimler yapılmadan, seçim sonrası için bahane üretmeye başladılar.  Kendi durumlarından o kadar ümitsizler ki, hep birlikte bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar. Ey benim Manisalı kardeşim, oyunu görüyor musunuz? CHP destekliyor. MHP destekliyor. Pensilvanya destekliyor. Ermeni lobisi destekliyor. Kandil, zaten komuta merkezi durumunda, emirler oradan geliyor… Tüm bunlar kimi destekliyor? 6-8 Ekim olaylarında milleti sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan partiyi destekliyor” şeklinde konuştu.

6-8 Ekim olaylarında ölen 50 kişinin de, öldürenlerin de Kürt olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir insan can alır mı?" diye sordu.

200 aydın tarafından yayınlanan bildiriye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar karanlık. Düşünün 50 kişinin ölümüne neden olan bu kişileri, bu anlayışı destekleme kararı alıyorlar. 15 yaşında Yasin Börü et dağıtmaya çıkıyor, 3 kattan atıyorlar, bıçaklıyorlar, ondan sonra da üzerinden araba ile geçiyorlar. Hiç bunlarla ilgili, bunlardan bir nedamet duydunuz mu? Annesine, babasına 'pişmanız, özür dileriz' dediklerini duydunuz mu? Bunlar dürüst değil, bunlar kandan besleniyorlar. İşte ben bunları Van'da gördüm, musluklardan kan akıyor" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti: “Seçim döneminde milleti tehdit eden, adaylara, seçim bürolarına saldıran, hatta Hakkâri’de, Şırnak’ta, Siirt’te vatandaşlarımızı öldürenlerin arkasındaki partiye bel bağlamış durumdalar. Bu partinin elinde sadece kan yok; aynı zamanda, milletin inancına, değerlerine, mukaddesatına yönelik her türlü hakaret de var. Taksim’i Kâbe’leri olarak ilan eden bunlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Biz sizi Allah için seviyoruz. Sizin de bize karşı aynı duygular içinde olduğunuzu biliyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Bir kez daha teveccühünüz, coşkunuz için şükranlarımı sunuyorum. Bizim yolculuğumuz Pazar’a kadar değil mezara kadar. Sizlerden Pazar günü, rekor bir oranla sandıklara gidip oylarınızı kullanmanızı bekliyorum. Bu seçimi, Türkiye’nin en yüksek katılımlı seçimi yapacağınıza inanıyorum. Pazar günü Türkiye için inşallah yeni bir milat olsun.”  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti'nin Genel Başkanı oldu

2017-05-21 18:08:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 989 gün sonra yine aynı salonda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 989 gün sonra yine aynı salonda konuştu

2017-05-21 16:09:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanlığa tek aday gösterildiği AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde konuştu.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center