A A A

Manisa'da 6 derneğe "Paralel Yapı" operasyonu

Eklenme : 2015-05-05 16:40

MANİSA - Manisa'nın Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde "Paralel Yapı"yla bağlantıları olduğu iddiasıyla 6 derneğe operasyon düzenlendi.

Manisa'da 6 derneğe

Manisa'da Paralel Yapı iddiasıyla 5 derneğe yapılan operasyonların ardından bugün de Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 6 derneğe operasyon düzenlendi.

Sabah saatlerinde eşzamanlı olarak başlatılan operasyon kapsamında Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şubesi, sağlık ve eğitim Derneği, Moris Şinasi Milletlerarası Çocuk Sağlığı Derneği, Manisa Halk Eğitim ve öğretim Sağlık ve Sosyal Yardım Derneği, Havacılık Topluluğspor Kulübü Derneği, Feza Eğitim ve Kültür Vakfı'nda arama başlatıldı.

Aramalar Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) şube müdürlüğü tarafından yapılırken derneklerdeki bilgisayar kayıtları da kopyalandı.

"Paralel Yapı"ya finansman desteği sağladıkları iddia edilen söz konusu derneklere Anayasal düzeni bozmaya yönelik faaliyetler kapsamında operasyon düzenlendiği belirtildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER