A A A

Afyon'da 25 mülteciye Türkçe eğitim

Eklenme : 2014-11-16 20:27

AFYON - İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Afyon'da 25 mülteciye Türkçe öğretiliyor.

Afyon'da 25 mülteciye Türkçe eğitim

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan proje kapsamında Afyonkarahisar'da açılan kurslarda 25 mülteciye 4 hafta boyunca, günde 4 saat olmak üzere Türkçe eğitim kursu verilecek.

Afyon Belediyesi  Bilgi Evinde başlatılan Türkçe eğitiminin ilk günkü programına, Afyon Valisi Hakan Yusuf Güner,  Garnizon Komutanı Tuğ Generel Gökhan İsmet Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve il müdürleri katıldı.

Burada kursun açılmasına katkı sunanlara hitaben bir konuşma yapan Vali Güner; “Böylesine bir katkıda bulundukları için İçişleri Bakanlığımıza, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne, İHH’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize gelen mülteci kardeşlerimizin şehrimize uyum sağlamaları ve lisanımızı bilmeleri hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için çok önemlidir. Misafirperverlik, zayıf insanlara sahip çıkmak ve ev sahipliği yapmak,  Afyonkarahisar’ın şanında ve geçmişinde var. Bugün  de güzel bir şekilde, Belediyemize ait olan bu Bilgi Evinde İçişleri Bakanlığını temsilen Göç İdaresi Başkanlığı ve İHH güzel bir paydaşlık yapıyorlar. Allah hayırlı ve mübarek eylesin” dedi.

Son olarak kursiyerlere temennilerde bulunan Vali Güner; “İnşallah sizler Türkçeyi çok çabuk ve iyi bir şekilde öğrenirsiniz. Kendi memleketlerinize veya başka yerlere gittiğinizde Türkçe öğretmede başkalarına yardımcı olursunuz. Aynı zamanda ilimizin ve ülkemizin misafirperverliğini de başka yerlerde yansıtırsınız” dedi.

Konuşmaların ardından,  ilk ders Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Adile Cengiz tarafından verildi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yaptığı alemler Türkiye'de birçok camiyi süslüyor

Yaptığı alemler Türkiye'de birçok camiyi süslüyor

2017-05-27 15:47:34

Gaziantep'te yaptığı alemlerle birçok camiyi süsleyen bakır ustası, işinin maddi ve manevi yönden kendisine fayda sağladığını söyledi.

"İftardan sonra hareket etmek sindirime yardımcı olur"

2017-05-27 12:14:27

Bingöl Halk Sağlığı Müdürü, iftardan sonra hareket etmenin ve kısa mesafeli yürüyüşler yapmanın sindirime yardımcı olacağını belirtti.

Mardin’de

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

2017-05-26 13:53:40

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center