A A A

Afyon'da 25 mülteciye Türkçe eğitim

Eklenme : 2014-11-16 20:27

AFYON - İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Afyon'da 25 mülteciye Türkçe öğretiliyor.

Afyon'da 25 mülteciye Türkçe eğitim

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan proje kapsamında Afyonkarahisar'da açılan kurslarda 25 mülteciye 4 hafta boyunca, günde 4 saat olmak üzere Türkçe eğitim kursu verilecek.

Afyon Belediyesi Bilgi Evinde başlatılan Türkçe eğitiminin ilk günkü programına, Afyon Valisi Hakan Yusuf Güner, Garnizon Komutanı Tuğ Generel Gökhan İsmet Gülmez, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve il müdürleri katıldı.

Burada kursun açılmasına katkı sunanlara hitaben bir konuşma yapan Vali Güner; "Böylesine bir katkıda bulundukları için İçişleri Bakanlığımıza, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne, İHH'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize gelen mülteci kardeşlerimizin şehrimize uyum sağlamaları ve lisanımızı bilmeleri hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için çok önemlidir. Misafirperverlik, zayıf insanlara sahip çıkmak ve ev sahipliği yapmak, Afyonkarahisar'ın şanında ve geçmişinde var. Bugün de güzel bir şekilde, Belediyemize ait olan bu Bilgi Evinde İçişleri Bakanlığını temsilen Göç İdaresi Başkanlığı ve İHH güzel bir paydaşlık yapıyorlar. Allah hayırlı ve mübarek eylesin" dedi.

Son olarak kursiyerlere temennilerde bulunan Vali Güner; "İnşallah sizler Türkçeyi çok çabuk ve iyi bir şekilde öğrenirsiniz. Kendi memleketlerinize veya başka yerlere gittiğinizde Türkçe öğretmede başkalarına yardımcı olursunuz. Aynı zamanda ilimizin ve ülkemizin misafirperverliğini de başka yerlerde yansıtırsınız" dedi.

Konuşmaların ardından, ilk ders Ankara Üniversitesi öğretim Üyesi Adile Cengiz tarafından verildi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En hayırlı kazanç alın teriyle elde edilen kazançtır"

2017-07-25 13:38:07

Gaziantep'te yarım asrı aşkın süredir marangozluk yaparak geçimini sağlamaya çalışan marangoz ustası, helalinden ve alın terinden kazanç elde etmek kadar güzel bir kazancın olmadığını söyledi.

"Arkadaş ortamında uyuşturucu kullanmaya başladık"

2017-07-24 17:22:30

Diyarbakır ÇEMATEM'de tedavi gören gençler, arkadaş ortamında uyuşturucu kullanmaya başladıklarını belirterek, akranlarına uyarılarda bulundular.

Bursa Kamu Hastanelerinde ilk organ nakli gerçekleşti

Bursa Kamu Hastanelerinde ilk organ nakli gerçekleşti

2017-07-24 15:31:20

Bursa Kamu Hastaneler Birliğine bağlı Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk organ nakli gerçekleşti.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER