A A A

Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-27 20:08

KÜTAHYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği

Yaptığı Kutlu Doğum etkinlikleriyle adından söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu, programlarından bir diğerini Kütahya’da gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce Kütahya’nın Eski Belediye Sarayı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi. İlahiyatçı Hasan Şenol hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam programda günün anlam ve önemine binaen Doğruhaber gazetesi yazarlarından Abdulkadir Turan bir konuşma yaptı. Turan, Hz Muhammed'in (sav) hayatından kesitler aktararak, O’nun sevgisi üzerinde durdu.

Turan, "Ona salât ve selam getirmeye geldik. Onun manevi huzuruna çıkmaya geldik. O Muhammed Mustafa ki (sav) onun hayatının her anı, her adımı bir mucizedir. Birazcık bu mucizeye şahit olmaya geldik." dedi.

O'nun dost-düşman herkes tarafından övülen Muhammed (sav) olduğunu belirten Turan, "Ne demek Muhammed, övülmüş demek övülmüş. Nerden bilecekti Mekke’nin ihtiyarı, Mekke’nin yaşlısı Abdulmutalip O’nun bu kadar övüleceğini. Bin yıldır bu ümmet O’nu övüyor. Dost da O’nu övüyor düşman da O’nu övüyor.” diye konuştu.

Hz Muhammed’i övmenin ve sevmenin tek başına yeterli olmadığını vurgulayan Turan, “Elhamdülillah ki biz de O’nu övüyoruz ama övmekle kalmıyoruz. Şükürler olsun Rabbime ki, biz aynı zamanda O’nu seviyoruz. O’na muhabbet duyuyoruz. Ya Rab, muhabbetimizi artır diyoruz. O’nu övmek O’nu sevmek tek başına yeterli değil. Ya Rabbi aynı zamanda bizi O’na sevdir. Bizi O’nun sevdiklerinden eyle." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra merakla beklenen İkra Tiyatro Ekibinin hazırlamış olduğu Abdullah Bin Mesud’un Mekke müşriklerine karşı Kur’an okuma sahnesi canlandırıldı. Sahnelenen tiyatroda birçok kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerden sonra yapılan kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER