A A A

Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-27 20:08

KÜTAHYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kütahya’da Kutlu Doğum etkinliği

Yaptığı Kutlu Doğum etkinlikleriyle adından söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu, programlarından bir diğerini Kütahya'da gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü'nce Kütahya'nın Eski Belediye Sarayı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi. İlahiyatçı Hasan Şenol hocanın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam programda günün anlam ve önemine binaen Doğruhaber gazetesi yazarlarından Abdulkadir Turan bir konuşma yaptı. Turan, Hz Muhammed'in (sav) hayatından kesitler aktararak, O'nun sevgisi üzerinde durdu.

Turan, "Ona salât ve selam getirmeye geldik. Onun manevi huzuruna çıkmaya geldik. O Muhammed Mustafa ki (sav) onun hayatının her anı, her adımı bir mucizedir. Birazcık bu mucizeye şahit olmaya geldik." dedi.

O'nun dost-düşman herkes tarafından övülen Muhammed (sav) olduğunu belirten Turan, "Ne demek Muhammed, övülmüş demek övülmüş. Nerden bilecekti Mekke'nin ihtiyarı, Mekke'nin yaşlısı Abdulmutalip O'nun bu kadar övüleceğini. Bin yıldır bu ümmet O'nu övüyor. Dost da O'nu övüyor düşman da O'nu övüyor." diye konuştu.

Hz Muhammed'i övmenin ve sevmenin tek başına yeterli olmadığını vurgulayan Turan, "Elhamdülillah ki biz de O'nu övüyoruz ama övmekle kalmıyoruz. Şükürler olsun Rabbime ki, biz aynı zamanda O'nu seviyoruz. O'na muhabbet duyuyoruz. Ya Rab, muhabbetimizi artır diyoruz. O'nu övmek O'nu sevmek tek başına yeterli değil. Ya Rabbi aynı zamanda bizi O'na sevdir. Bizi O'nun sevdiklerinden eyle." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra merakla beklenen İkra Tiyatro Ekibinin hazırlamış olduğu Abdullah Bin Mesud'un Mekke müşriklerine karşı Kur'an okuma sahnesi canlandırıldı. Sahnelenen tiyatroda birçok kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Program Grup İkra'nın okuduğu ilahilerden sonra yapılan kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER