A A A

Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-26 18:12

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği

Sivas'ta Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "Eşsiz önder Hz. Muhammed" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Aksu Park Belediye Etkinlik alanında düzenlenen program, saat 13.30'da başladı. özellikle kadınlardan yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Vuslat İlahi Grubu sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle coşku doruğa çıktı.

Etkinliğe katılan halkın ellerindeki Kelime-i Tevhid bayraklarının dalgalanması, meydanda renkli görüntüler oluştururken ayrıca okunan ilahilere tekbir ve salavatlarla eşlik ettikleri görüldü.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlid-İ Şerif'in okunmasıyla devam etti. Ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştiren İlahiyatçı Erkan Dönmez, Sivaslılara Peygamber sevgisisin nasıl olması gerektiğine dair dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Hz Muhammed'in hayatından kesitler sunan Dönmez, Peygamberi tanımakla toplumda kangren haline gelmiş bütün sorunların çözülebileceğini belirtti.

Dönmez, "Ancak Peygamberi tanımakla boşanmalar önlenebilir. Peygamberi tanımakla ahlaklı ve erdemli bir nesil yeniden yeşertilebilir. Bizim için Peygamber aleyhisselam eşsiz bir önder ve rehber olmalıdır." dedi.

öte yandan Zeynep Ebrar isimli küçük bir kızın okuduğu şiir sırasında duygulu anların yaşandığı gözlendi. Program, yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER