A A A

Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-26 18:12

SİVAS - Peygamber Sevdalıları Platformu Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Sivas’ta Kutlu Doğum etkinliği

Sivas’ta Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından “Eşsiz Önder Hz. Muhammed” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Aksu Park Belediye Etkinlik alanında düzenlenen program, saat 13.30’da başladı. Özellikle kadınlardan yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Vuslat İlahi Grubu sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle coşku doruğa çıktı.

Etkinliğe katılan halkın ellerindeki Kelime-i Tevhid bayraklarının dalgalanması, meydanda renkli görüntüler oluştururken ayrıca okunan ilahilere tekbir ve salavatlarla eşlik ettikleri görüldü.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Mevlid-İ Şerif’in okunmasıyla devam etti. Ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştiren İlahiyatçı Erkan Dönmez, Sivaslılara Peygamber sevgisisin nasıl olması gerektiğine dair dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Hz Muhammed’in hayatından kesitler sunan Dönmez, Peygamberi tanımakla toplumda kangren haline gelmiş bütün sorunların çözülebileceğini belirtti.

Dönmez, “Ancak Peygamberi tanımakla boşanmalar önlenebilir. Peygamberi tanımakla ahlaklı ve erdemli bir nesil yeniden yeşertilebilir. Bizim için Peygamber aleyhisselam eşsiz bir önder ve rehber olmalıdır.” dedi.

Öte yandan Zeynep Ebrar isimli küçük bir kızın okuduğu şiir sırasında duygulu anların yaşandığı gözlendi. Program, yapılan dua ile sona erdi.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER