A A A

Bandırma’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-23 12:50

BALIKESİR - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bandırma’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Bandırma’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce bu yıl ilk defa Bandırma’da gerçekleştirilen etkinlik, Bekir Çakmak Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Mevlid-i Şerif ile devam etti.

Grup İkra sanatçıları Nurullah Aslım ve Bilal Örün’ün seslendirdiği ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 320’den fazla Kutlu Doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise bu sayının köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere toplam 400’den fazla Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Son olarak herkesi 26 Nisan İstanbul Yenikapı’da yapılacak Kutlu Doğum etkinliğe davet eden Alınç, sözü Mehmet Göktaş Hoca’ya bıraktı.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Mehmet Göktaş ise Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in her yönüyle iyi tanınmasına vurgu yaptı.

Peygamber Efendimizin gereği gibi tanınmadan iyi anlaşılıp sevilemeyeceğini ifade eden Göktaş, Peygamberin hayatından kesitler sunarak kadınlara verdiği öneme dikkat çekti.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerden sonra Abidin Gökhan Hoca’nın kapanış duasıyla sona erdi.  (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER