A A A

Manisa’da Kutlu doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-20 10:34

MANİSA - Peygamber Sevdalıları Platformu Ege Bölge Koordinatörlüğünce Manisa’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Manisa’da Kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Ege bölgesi koordinatörlüğü öncülüğünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik Spil Dağı eteklerinde bulunan (Ağlayan kaya) Şehir Amfi Tiyatrosunda , coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe Hür Dava Partisi Manisa İl Başkanı Abdülaziz Yılmaz , Denizli il başkanı Mehmet Kaçtı, Manisa Şehzadeler İlçe Belediyesi Başkan Vekili İsmail Ünal,İHH Manisa sorumlusu Halil UYSAL ve bir çok STK temsilcileri ile kalabalık halk kitlesi katıldı.

Sunuculuğunu Hacı Şani'nin yaptığı program, Hafız ömer Akgül Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış ve selamlama konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu Ege Bölgesi Koordinatörü Muhammed Akgül yaptı.

"Dünya onunla nurlandı"

Akgül konuşmasında, dünyanın O'nun (sav) gelişiyle nurlandırdığını adaletin geldiğini ifade ederek, ‘' Nisan ayını olarak kutlu doğumu ayı olarak belirttik bu günde onun(sav) getirdiklerine sımsıkı sarılırsak tam kurtuluşa ereriz inşallah. Ve bizlerin bir sıkıntıya uğradığımızda bizim için üzülen hazreti peygamberi anlamaya çalışalım ki hayatımız nurlansın. Programlarla bu yılda onu anmaya çalıştık. Şu an bu günde Diyarbakır da peygamber sevdalılarının düzenlediği kutlu doğum programında 1 milyon kişi bulunmaktadır inşallah. Ülke genelinde peygamber sevdalıları olarak 400 e yakın programımız oldu. Biz istiyoruz ki hem dünya, hem de ahret için çalışırsak tam kurtuluşa ereriz inşallah." dedi.

Etkinlikte İzmir Grup Şüheda'nın seslendirdikleri Kürtçe ve Türkçe ilahi ve ezgiler davetlilere heyecan ve duygu dolu anlar yaşatırken , çocuk kız ve erkek ilahi gurupları da programa ayrı bir renk kattılar. Umut Tiyatro Ekibinin Asrı Sadetten kısa bir skeç gösterileri ise, izleyenlere tarihi bir an yaşattı. Programa İstanbul'dan konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Cemal Çınar Hoca katıldı.

Tek örnek şahsiyet

Cemal Çınar Hoca konuşmasında, bu sene Türkiye nin 332 yerinde kutlu doğumu etkinliği yapıldığını belirterek, "Yeryüzünde birbirinden farklı liderle ,şahıs ve kişiler gelip geçti.Yeryüzünün tarihinin filozoflar, mütefekkirler, alimler, yine birbirinden farklı yönetim biçimleri ve idare sistemleri gelip geçti. Bunlar Müslüman olsun veya olmasın her kişi kendi yetenekleriyle ortaya çıktı. Ama dünyanın bütün insanlarının kabul ettiği tek örnek şahsiyet, Peygamber Efendimiz'dir. örnek bir aile reisi aramak isteyen, Allah resulünü görür, iyi bir idareci aramak isteyenler, bu işin nasıl olacağını Allah Resulünde zirvesini görür, bir emniyet görevlisi bir arkadaş , bir komşu , bir muhacir, bir yetim, bir tüccar, bir komutan olarak örnek alınabilecek tek şahsiyettir. O(sav) kendisinden önce gelen peygamberlerden ve o topluma gelen topluluklardan farklıdır. Onun için eşsiz örnek olacak bir şahsiyettir, bundan dolayı eşsiz önder diyoruz, benzersiz lider diyoruz, eşi ve emsali bulunmayan lider diyoruz. Hz. Muhammed Mustafa'ya sizinle birlikte efendimize buradan selam göndermek istiyorum. Manisa'dan sana binlerce selam olsun Ya Resulallah diyoruz'' ifadelerini kullandı.

Etkinlik Muhammed Akgül Hoca'nın kapanış duası ile son buldu. (M. Şirin KALKAN)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER