A A A

Manisa’da Kutlu doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-20 10:34

MANİSA - Peygamber Sevdalıları Platformu Ege Bölge Koordinatörlüğünce Manisa’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Manisa’da Kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Ege bölgesi koordinatörlüğü öncülüğünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik Spil Dağı eteklerinde bulunan (Ağlayan kaya) Şehir Amfi Tiyatrosunda , coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe Hür Dava Partisi Manisa İl Başkanı Abdülaziz Yılmaz ,  Denizli il başkanı Mehmet Kaçtı, Manisa Şehzadeler İlçe Belediyesi Başkan Vekili İsmail Ünal,İHH Manisa sorumlusu Halil UYSAL ve bir çok STK temsilcileri ile  kalabalık halk kitlesi katıldı.

Sunuculuğunu Hacı Şani’nin yaptığı program, Hafız Ömer Akgül Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile   başladı.

Açılış ve selamlama konuşmasını Peygamber Sevdalıları Platformu Ege Bölgesi Koordinatörü Muhammed Akgül yaptı. 

“Dünya onunla nurlandı”

Akgül konuşmasında, dünyanın O’nun (sav) gelişiyle nurlandırdığını adaletin geldiğini ifade ederek,  ‘’ Nisan ayını olarak kutlu doğumu  ayı olarak belirttik bu günde onun(sav) getirdiklerine sımsıkı sarılırsak tam kurtuluşa ereriz inşallah. Ve bizlerin bir sıkıntıya uğradığımızda bizim için üzülen hazreti peygamberi anlamaya çalışalım ki hayatımız nurlansın. Programlarla bu yılda onu anmaya çalıştık. Şu an bu günde Diyarbakır da peygamber sevdalılarının düzenlediği kutlu doğum programında 1 milyon kişi bulunmaktadır inşallah. Ülke genelinde peygamber sevdalıları olarak 400 e yakın programımız oldu. Biz istiyoruz ki hem dünya, hem de ahret için çalışırsak tam kurtuluşa ereriz inşallah.” dedi.

Etkinlikte İzmir  Grup Şüheda’nın seslendirdikleri Kürtçe ve Türkçe ilahi  ve ezgiler  davetlilere heyecan ve duygu dolu anlar yaşatırken , çocuk kız ve erkek ilahi gurupları da programa ayrı bir renk kattılar. Umut Tiyatro Ekibinin Asrı Sadetten kısa bir skeç gösterileri ise, izleyenlere tarihi bir an yaşattı. Programa İstanbul’dan konuşmacı olarak   İlahiyatçı Yazar Cemal Çınar Hoca katıldı.

Tek örnek şahsiyet

Cemal Çınar Hoca konuşmasında,  bu sene Türkiye nin 332 yerinde kutlu doğumu etkinliği yapıldığını belirterek, “Yeryüzünde birbirinden farklı liderle ,şahıs ve kişiler gelip geçti.Yeryüzünün tarihinin  filozoflar,  mütefekkirler, alimler, yine birbirinden farklı yönetim biçimleri ve idare sistemleri gelip geçti. Bunlar Müslüman olsun veya olmasın her kişi kendi yetenekleriyle ortaya çıktı. Ama dünyanın bütün insanlarının kabul ettiği tek örnek şahsiyet,  Peygamber Efendimiz’dir.   Örnek bir aile reisi aramak isteyen, Allah resulünü görür, iyi bir idareci aramak isteyenler, bu işin nasıl olacağını Allah Resulünde zirvesini görür, bir emniyet görevlisi bir arkadaş , bir komşu , bir muhacir, bir yetim,  bir tüccar, bir komutan olarak örnek alınabilecek tek şahsiyettir. O(sav) kendisinden önce gelen peygamberlerden ve o topluma gelen topluluklardan farklıdır. Onun için eşsiz örnek olacak bir şahsiyettir, bundan dolayı eşsiz önder diyoruz, benzersiz lider diyoruz, eşi ve emsali bulunmayan lider diyoruz. Hz. Muhammed Mustafa’ya sizinle birlikte efendimize buradan selam göndermek istiyorum. Manisa’dan sana binlerce selam olsun Ya Resulallah diyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Etkinlik Muhammed Akgül Hoca’nın kapanış duası ile son buldu. (M. Şirin KALKAN)                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center