A A A

Tirebolu Müftülüğü Kutlu Doğum etkinliği düzenledi

Eklenme : 2015-04-17 11:51

GİRESUN - Giresun Tirebolu Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir konferans düzenlendi.

Tirebolu Müftülüğü Kutlu Doğum etkinliği düzenledi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Tirebolu Müftülüğünce, Tirebolu Körliman Mahallesi Kapalı Spor Salonunda “Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi, Saygı, Merhamet” konulu konferans düzenlendi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği konferansa, Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yunus Apaydın, İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Cumhuriyet Başsavcısı Tamer Bayraktar ve Giresun il Müftüsü Muhittin Oral ile Giresun ilçe müftüleri katıldı.

Açılış konuşmasını Bedir Aydın’ın yaptığı program, İstanbul Kurra Hafız Yavuz Mutlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sunuculuğunu Hamam Mahallesi İmam Hatibi İsmet Kara’nın yaptığı programda, İl Müftüsü Oral, haftanın anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, birlikte yaşamanın kültürü üzerinde durdu.

Kısa bir konuşma yapan Oral, Peygamber efendimizi anmaya ve anlamaya her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu söyledi.

Hep birlikte kardeşçe yaşamaya vurgu yapan Oral, “Kardeşçe yaşayabilmek için Peygamberin ahlakıyla ahlaklanmalıyız. Bunun için de O’nun ahlak kurallarını iyi öğrenip hayatımıza geçirmeliyiz.” dedi.   

Program sonunda, Müftülükçe yapılan şiir yarışmasında dereceye giren ortaokul öğrencilerine ödülleri verildi. Ardından konferansa katılan davetlilere yemek ikram edildi. (Hakkı Yavuz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER