A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Eklenme : 2015-04-14 15:59

ERZİNCAN - Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

 Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında Vali Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

Kutlu Doğum haftası açılış programında Erzincan İl Müftülüğü tarafından halka çiçek ve lokum dağıtıldı. Erzincan Belediyesi mehter takımı tarafından mini konser verildi. Mehter takımı konserinden sonra müftü Karabayır kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Erzincan Valisi Kahraman bir konuşma yaptı.

Vali Kahraman konuşmasında, “Şu anda dünyadaki manzarayı biliyoruz. Zülüm ve gözyaşları maalesef dinmiyor. İnsanlık Hz Peygamberi anlayamıyor ve yaşayamıyor. Peygamberimizin getirdiği mesajları yaşamalıyız. Biz kutlu doğum haftası etkinliklerini şekilden ziyade öze hitap edecek şekilde kutlamalıyız. Hz Muhammed Mustafa’yı anlamalı ve anlatmalıyız. Her şeyden önce getirdiği mesajları yaşamalıyız.” Dedi.

Daha sonra Kahraman, Belediye Başkanı Başsoy ve beraberindeki heyet Erzincan il Müftülüğü binasında bulunan “Asr-ı Saadete yolculuk sergisinin açılış programına katıldılar. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER