A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Eklenme : 2015-04-14 15:59

ERZİNCAN - Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

 Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında Vali Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

Kutlu Doğum haftası açılış programında Erzincan İl Müftülüğü tarafından halka çiçek ve lokum dağıtıldı. Erzincan Belediyesi mehter takımı tarafından mini konser verildi. Mehter takımı konserinden sonra müftü Karabayır kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Erzincan Valisi Kahraman bir konuşma yaptı.

Vali Kahraman konuşmasında, "Şu anda dünyadaki manzarayı biliyoruz. Zülüm ve gözyaşları maalesef dinmiyor. İnsanlık Hz Peygamberi anlayamıyor ve yaşayamıyor. Peygamberimizin getirdiği mesajları yaşamalıyız. Biz kutlu doğum haftası etkinliklerini şekilden ziyade öze hitap edecek şekilde kutlamalıyız. Hz Muhammed Mustafa'yı anlamalı ve anlatmalıyız. Her şeyden önce getirdiği mesajları yaşamalıyız." Dedi.

Daha sonra Kahraman, Belediye Başkanı Başsoy ve beraberindeki heyet Erzincan il Müftülüğü binasında bulunan "Asr-ı Saadete yolculuk sergisinin açılış programına katıldılar. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER