A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Eklenme : 2015-04-14 15:59

ERZİNCAN - Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

 Erzincan’da kutlu doğum etkinlikleri

Erzincan Müftülüğü tarafından düzenlenen 13-20 Nisan Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında Vali Kahraman ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’un katılımıyla açılış programı düzenlendi.

Kutlu Doğum haftası açılış programında Erzincan İl Müftülüğü tarafından halka çiçek ve lokum dağıtıldı. Erzincan Belediyesi mehter takımı tarafından mini konser verildi. Mehter takımı konserinden sonra müftü Karabayır kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Erzincan Valisi Kahraman bir konuşma yaptı.

Vali Kahraman konuşmasında, “Şu anda dünyadaki manzarayı biliyoruz. Zülüm ve gözyaşları maalesef dinmiyor. İnsanlık Hz Peygamberi anlayamıyor ve yaşayamıyor. Peygamberimizin getirdiği mesajları yaşamalıyız. Biz kutlu doğum haftası etkinliklerini şekilden ziyade öze hitap edecek şekilde kutlamalıyız. Hz Muhammed Mustafa’yı anlamalı ve anlatmalıyız. Her şeyden önce getirdiği mesajları yaşamalıyız.” Dedi.

Daha sonra Kahraman, Belediye Başkanı Başsoy ve beraberindeki heyet Erzincan il Müftülüğü binasında bulunan “Asr-ı Saadete yolculuk sergisinin açılış programına katıldılar. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center