A A A

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Eklenme : 2015-04-13 22:03

ERZİNCAN - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’ ve ‘Kuran’ın genç muhafızları Hafızlık Yarışması’ bölge finali Erzincan’da yapıldı.

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Programa Vali Süleyman Kahraman, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nafiz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve birçok yetkili kişi katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Vali Kahraman, geçtiğimiz hafta İstanbul Arnavutköy Yeşil camisinde hafızların icazet merasimlerinde bulunduklarını, aynı güzelliği bu hafta ilimizde yaşadıklarını ifade ederek, bu güzelliklerin yaşatılmasında katkıda bulunanlara teşekkür etti.

“Genç Bilaller” Ezan okuması yarışması ve “Kuran’ın Genç muhafızları” hafızlık yarışmasına Ağrı, Artvin, Bingöl, Kars, Rize, Erzurum, Muş, Bayburt ve Ardahan illerinden öğrenciler yarıştı. Ezan okuma yarışmasında  Rize birinci olurken, hafızlık yarışmasında ise Erzincan birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere Erzincan Valisi ödüllerini takdim etti. Çekilen hatıra fotoğraflarından sonra program sona erdi. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER