A A A

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Eklenme : 2015-04-13 22:03

ERZİNCAN - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’ ve ‘Kuran’ın genç muhafızları Hafızlık Yarışması’ bölge finali Erzincan’da yapıldı.

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Programa Vali Süleyman Kahraman, Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürü Nafiz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve birçok yetkili kişi katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Vali Kahraman, geçtiğimiz hafta İstanbul Arnavutköy Yeşil camisinde hafızların icazet merasimlerinde bulunduklarını, aynı güzelliği bu hafta ilimizde yaşadıklarını ifade ederek, bu güzelliklerin yaşatılmasında katkıda bulunanlara teşekkür etti.

"Genç Bilaller" Ezan okuması yarışması ve "Kuran'ın Genç muhafızları" hafızlık yarışmasına Ağrı, Artvin, Bingöl, Kars, Rize, Erzurum, Muş, Bayburt ve Ardahan illerinden öğrenciler yarıştı. Ezan okuma yarışmasında Rize birinci olurken, hafızlık yarışmasında ise Erzincan birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere Erzincan Valisi ödüllerini takdim etti. Çekilen hatıra fotoğraflarından sonra program sona erdi. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER