A A A

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Eklenme : 2015-04-13 22:03

ERZİNCAN - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’ ve ‘Kuran’ın genç muhafızları Hafızlık Yarışması’ bölge finali Erzincan’da yapıldı.

Erzincan’da ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’

Programa Vali Süleyman Kahraman, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nafiz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve birçok yetkili kişi katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Vali Kahraman, geçtiğimiz hafta İstanbul Arnavutköy Yeşil camisinde hafızların icazet merasimlerinde bulunduklarını, aynı güzelliği bu hafta ilimizde yaşadıklarını ifade ederek, bu güzelliklerin yaşatılmasında katkıda bulunanlara teşekkür etti.

“Genç Bilaller” Ezan okuması yarışması ve “Kuran’ın Genç muhafızları” hafızlık yarışmasına Ağrı, Artvin, Bingöl, Kars, Rize, Erzurum, Muş, Bayburt ve Ardahan illerinden öğrenciler yarıştı. Ezan okuma yarışmasında  Rize birinci olurken, hafızlık yarışmasında ise Erzincan birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere Erzincan Valisi ödüllerini takdim etti. Çekilen hatıra fotoğraflarından sonra program sona erdi. (M.sıddık Direkçi – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center