A A A

Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2015-04-13 14:39

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Yalova eski Kapalı Spor Salonu'nda halkın yoğun katılımıyla Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe, HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Mehmet Şimşek, Yalova AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ve İl Başkanı Yusuf Ziya öztabak, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin Çiçek, Yalova Kent Konseyi Başkanı ömer Fitoz, MÜSİAD Yalova Şube Başkanı Abdullah Yanık, İHH Yalova Şube Başkanı Mustafa Yumuk ve Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Hakan Tan katıldı.

Etkinliğin yapıldığı salonun girişinde halka gül dağıtılırken ayrıca Dua yayıncılıktan ‘Muhabbetten Muhammed Oldu Hasıl' isimli kitap hediye edildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü'nce Yalova Eski Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik Mesut Biçim Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif'in okunmasıyla devam etti.

Grup İkra ve Grup özlem sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu'nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300'den fazla kutlu doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere 400'den fazla noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Zülküf Yel ise Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'in (sav) insanları şereflendirmek üzere gönderildiğini ve ancak O'na tabi olup, yaşantısını örnek alan insanların yücelebileceğini dile getirdi.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) vefat ettiğini, ancak O'nun sünnetinin halen aramızda canlı olduğunu ifade eden Yel, "O'nun davası bakidir, O'nun davası aramızdadır. Yeter ki biz bu noktada Kur'an ve sünneti rehberler olarak kabul edelim. Bunların ışığında toplumsal bir yapı inşa edelim. Bunların ışığında şahsiyetler inşa edelim. Bunların ışığında yürek devletleri inşa edelim." dedi.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program, Grup İkra ve Grup özlem sanatçılarının okuduğu ilahilerden sonra Hasan Şenol Hoca'nın yaptığı duayla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER