A A A

Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2015-04-13 14:39

YALOVA - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yalova’da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Yalova eski Kapalı Spor Salonu’nda halkın yoğun katılımıyla Kutlu Doğum programı düzenlendi.  

Düzenlenen etkinliğe, HÜDA PAR Yalova İl Başkanı Mehmet Şimşek, Yalova AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ve İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin Çiçek, Yalova Kent Konseyi Başkanı Ömer Fitoz, MÜSİAD Yalova Şube Başkanı Abdullah Yanık, İHH Yalova Şube Başkanı Mustafa Yumuk ve Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Hakan Tan katıldı.

Etkinliğin yapıldığı salonun girişinde halka gül dağıtılırken ayrıca Dua yayıncılıktan ‘Muhabbetten Muhammed Oldu Hasıl’ isimli kitap hediye edildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce Yalova Eski Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik Mesut Biçim Hoca’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, Mevlid-i Şerif’in okunmasıyla devam etti.

Grup İkra ve Grup Özlem sanatçıları tarafından okunan ilahilerle devam programda açılış konuşmasını eğitimci Adnan Alınç yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platoformu’nun çıkış amacını ve faaliyetlerini anlatan Alınç, Türkiye genelinde geçtiğimiz yıl 300’den fazla kutlu doğum etkinliği yaptıklarını hatırlatarak bu yıl ise köy, kasaba il ve ilçeler olmak üzere 400’den fazla noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştireceklerini belirtti.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Araştırmacı-Yazar Zülküf Yel ise Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (sav) insanları şereflendirmek üzere gönderildiğini ve ancak O’na tabi olup, yaşantısını örnek alan insanların yücelebileceğini dile getirdi.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) vefat ettiğini, ancak O’nun sünnetinin halen aramızda canlı olduğunu ifade eden Yel, “O’nun davası bakidir, O’nun davası aramızdadır. Yeter ki biz bu noktada Kur’an ve sünneti rehberler olarak kabul edelim. Bunların ışığında toplumsal bir yapı inşa edelim. Bunların ışığında şahsiyetler inşa edelim. Bunların ışığında yürek devletleri inşa edelim.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Program, Grup İkra ve Grup Özlem sanatçılarının okuduğu ilahilerden sonra Hasan Şenol Hoca’nın yaptığı duayla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center