A A A

Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-06 14:32

GİRESUN - Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu ve Karadeniz koordinatörlüğü organizesiyle Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirildi.

Giresun’da Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölge koordinatörlüğü tarafından ‘Eşsiz önder Hz Muhammed’ teması ile bu sene ikincisi düzenlenen kutlu doğum programı yapıldı.

Sunuculuğunu Sait Cennet'in yaptığı etkinlik, Cihat Oğuz Hocanın Fetih Suresinden 27-28 ve 29. ayetlerini okumasıyla başladı. Kur’an tilavetinin ardından Özlem Ajans İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle devam etti.

İlahilerden sonra etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Araştırmacı-Yazar ve Doğruhaber gazetesi genel yayın yönetmeni Mehmet Göktaş bir konuşma yaptı.

Kurutuluşun tek yolunun Allah’ın Resulünün getirdiği mesajlara uymak olduğunu belirten Göktaş, “Hz Peygamber (sav), kızların diri diri toprağa gömüldüğü bir dönemde onları sadece ölümden kurtarmakla kalmadı onları baş tacı yaptı. Buna sahabeler bile şaşırdı çünkü böyle bir şey görmemişlerdi. Peygamber aleyhi selam buyuruyor ki, ‘Sizin en hayırlınız eşine hayırlı olanınızdır’ eşine hayrı olmayan insan istediği kadar iyilik yaptığını zannetsin eşine hayırlı değilse iyiliklerinin hiçbir faydası olmaz.

Bu yüzden bugün kadının adının olmadığı, çocukların daha doğmadan öldürüldüğü bir dünyada Peygamberi (sav) biraz daha tanımak evimize getirmek kadın olarak erkek olarak onu iyi anlamak zorundayız. Eğer anlarsak hem bu dünyada hem de ahirette yüzümüz gülecek.” dedi.

Göktaş’ın konuşmasından etkilendiğini belirten misafirler duygulu anlar yaşadı. Etkinlik süresince sürekli salavatlar getirildi. Giresun halkı olarak, Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği salavat kampanyasında bir milyon 400 bin salavat-ı şerif okunduğu ifade edildi.

Etkinlik, Özlem Ajans İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerden sonra yapılan duayla sona erdi. (Hakkı Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER