A A A

Kars’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2015-04-06 13:45

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ta organize edilen Kutlu Doğum etkinliği halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kars’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Kars Temsilciliği tarafından “Eşsiz Önder Hz Muhammed” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Cihan Karakoç’un yaptı etkinliğe katılan halka, gül suyu ve şeker ikram edilirken salonun hınca hınç dolduğu görüldü.

Program, Ali Yasir Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Grup Vahdet mevlithanlarının okuduğu Mevlid-İ Şerif esnasında getirilen salavatlara halk eşlik ederken Grup Vahdet sanatçılarından Mehmet Noğay’ın seslendirdiği ilahilerle program devam etti.

Daha sonra Araştırmacı-Yazar Cengiz Aydın, Hz Muhammed’in ve ashabının hayatından kesitler sunarak bugünün Müslümanlarının Hz Muhammed’in davasına sıkı sıkıya bağlanması gerektiğini belirtti.

Aydın, konuşmasının devamında, ahirette Mahkeme-i Kübra’nın kurulacağını, herkesin orada dünya hayatında yaptıklarından dolayı hesap vereceğini vurguladı. Ahiret yurdunda sıkıntı yaşanılmaması için bugünden hazırlıkların yapılması gerektiğini belirten Aydın, Kur’an’a ve Resulullah’ın sünnetine sıkı sıkıya tutunulması gerektiğini ifade etti.

Program, seslendirilen ilahilerin ardından, Tahir Güler Hoca’nın yaptığı dua ile son buldu. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER