A A A

Kars’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2015-04-06 13:45

KARS - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Kars’ta organize edilen Kutlu Doğum etkinliği halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kars’ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Kars Temsilciliği tarafından "Eşsiz önder Hz Muhammed" temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Cihan Karakoç'un yaptı etkinliğe katılan halka, gül suyu ve şeker ikram edilirken salonun hınca hınç dolduğu görüldü.

Program, Ali Yasir Hoca'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Grup Vahdet mevlithanlarının okuduğu Mevlid-İ Şerif esnasında getirilen salavatlara halk eşlik ederken Grup Vahdet sanatçılarından Mehmet Noğay'ın seslendirdiği ilahilerle program devam etti.

Daha sonra Araştırmacı-Yazar Cengiz Aydın, Hz Muhammed'in ve ashabının hayatından kesitler sunarak bugünün Müslümanlarının Hz Muhammed'in davasına sıkı sıkıya bağlanması gerektiğini belirtti.

Aydın, konuşmasının devamında, ahirette Mahkeme-i Kübra'nın kurulacağını, herkesin orada dünya hayatında yaptıklarından dolayı hesap vereceğini vurguladı. Ahiret yurdunda sıkıntı yaşanılmaması için bugünden hazırlıkların yapılması gerektiğini belirten Aydın, Kur'an'a ve Resulullah'ın sünnetine sıkı sıkıya tutunulması gerektiğini ifade etti.

Program, seslendirilen ilahilerin ardından, Tahir Güler Hoca'nın yaptığı dua ile son buldu. (ömer Adıgüzel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER